Zpronevěru peněz Studénky rozplétá soud, zaměstnanec města je zřejmě prosázel

Krajský soud v Ostravě začal řešit případ zpronevěry peněz města Studénky na Novojičínsku. Obžalovaný Michal Krumpoch, bývalý hokejista, později šéf dvou organizací, které spravovaly kulturní a sportovní zařízení města, měl postupně odcizit a prosázet zhruba sedm milionů korun. Jedna společnost je kvůli tomu v likvidaci, do druhé muselo město poslat finanční injekci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soud (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

„Opravdu vám nebudu nic říkat, děkuji.“ Pětatřicetiletý muž, bývalý profesionální hokejista, na fotkách dostupných na internetu se tváří bojovně v brankářské výzbroji. Před trestním senátem si elegantně oblečený hraje nervózně s tužkou v ruce.

Podobný pohled na Michala Krumpocha s tužkou v ruce se nesčetněkrát naskytl pracovníkům sázkových kanceláří, právě tam totiž odnášel cizí peníze, vášeň ke sportu mu nakonec zřejmě přerostla přes hlavu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jednání soudu sledovala Jana Jeckelová

„Měl výběry z bankovního účtu, výběry hotovosti z pokladny, na přepážkách peněžních ústavů. Vybíral tyto prostředky, používal je pro vlastní potřebu. Převážnou většinu zřejmě k sázení u Tipsportu,“ vysvětluje státní zástupce Michal Togner.

Stanislava Plebanová pracovala na Městském úřadě ve Studénce jako kontrolorka, když dostala do rukou pochybné účetnictví, nestačila se divit:

„Audit i forenzní audit potvrdily, co se tam dělo. Účetnictví bylo neprůkazné, chaotické. Pan ředitel si tam dělal, co chtěl.“´

Starosta Studénky Ladislav Honusek řekl, že o záležitosti netušil: „Kdybych tušil, byly by kroky jiné. Bohužel, zneužil slučování dvou organizací.“

V následujících dnech soud vyslechne svědky a znalce v oboru psychiatrie. Obžalovaný před trestním senátem odmítl vypovídat.

Jana Jeckelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme