Plumlov se připravuje na první turistickou sezónu po čtyřech letech

První turistickou sezónu letos po čtyřech očekávají v Plumlově. Kvůli sinicím a špatné kvalitě vody zdejší přehradu vodohospodáři na podzim 2009 vypustili. Teď je nádrž vyčištěná, má novou hráz a její vodu pravidelně kontrolují odborníci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plumlovská přehrada v létě 2011 | Foto: Aleš Spurný

V Plumlově teď doufají, že se do města znovu vrátí turistický ruch. Program pro ně chystají na zámku, v kempu i u samotné přehrady. Podle starosty Adolfa Sušně (ODS) se lidé o kvalitu vody zajímají.

„Musíme být optimisté, sezóna bude startovací. Bude možná trochu obtížná, nevíme, co nás čeká. Možná přijede spousta lidí, protože budou zvědaví, jak to vypadá. Vidím to podle toho, jak lidé píší a ptají se.“

Plumlovskou přehradu v minulosti navštěvovalo každé léto až pět tisíc turistů. V posledních letech před vypuštěním přehrady na podzim roku 2009 už jich ale ubývalo. Kvalita vody v nádrži se zhoršovala a jezdit na dovolenou v tuzemsku vyšlo z módy.

Budova plumlovského zámeckého paláce se tyčí do výšky více než 40 metrů | Foto: licence GNU Free Documentation License, Pernak1

Teď už je nádrž zase připravená. Čistotu vody pravidelně kontrolují odborníci a v Plumlově si přejí, aby letošní sezóna příliv turistů znovu nastartovala. Na levém břehu přehrady proto vyroste nová naučná stezka, která povede od zámku k letnímu kinu.

Asfaltová cesta bude sloužit také in-line bruslařům nebo cyklistům. Z informačních panelů se pak zájemci dozvědí také něco z historie budování přehrady.

Monika Pustovková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme