Plochodrážník Lukáš Dryml ztratil motivaci a končí se závoděním

Závodník na ploché dráze Lukáš Dryml dnes oficiálně ukončil aktivní kariéru. Bývalý účastník elitního seriálu Grand Prix, který ve středu oslaví 33. narozeniny, postrádá do dalšího závodění motivaci a chce se nyní naplno věnovat podnikání a své rodině.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zlatá přilba, mezinárodní závod na ploché dráze 14. října v Pardubicích. Český jezdec Aleš Dryml byl čtvrtý. | Foto: ČTK

„Je to pro mě opravdu hodně emotivní chvíle. Vše se ve mně pomalu hromadilo, člověk o tom přemýšlí delší dobu, u mě to trvalo zhruba od ledna. Vyhodnotil jsem si pozitivní věci a negativa a nakonec dospěl k názoru, že bude nejlepší se rozloučit,“ řekl Lukáš Dryml na tiskové konferenci v Praze.

Největším důvodem odchodu je ztráta motivace. „Měl jsem to v sobě vždy nastavené tak, abych se poměřoval se světovou špičkou, ale už tam není ta správná jiskra, ta ochota dávat tomu plných sto procent. V takovém případě považuju za lepší to nechat být,“ vysvětlil plochodrážník.

Dvaatřicetiletý Lukáš Dryml se v roce 2000 stal mistrem světa jezdců do 19 let a v roce 2002 mistrem světa do 21 let. Se svým starším bratrem Alešem pak v letech 2004 a 2007 získali tituly mistrů Evropy v závodě dvojic.

ČTK, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme