Americký viceprezident Biden jednal o krizi na Ukrajině s Bohuslavem Sobotkou

Americký viceprezident Joe Biden telefonoval v sobotu s premiéry Česka a Maďarska. Podle prohlášení Bílého domu se Joe Biden s Bohuslavem Sobotkou shodli na tom, že Ukrajina plní dohodu z Ženevy. Rusko ale podle nich naopak dosud nepodniklo žádné kroky k uklidnění situace, ke kterým se zavázalo. Státy skupiny G7 se už předtím dohodly na zpřísnění sankcí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Viceprezident Joe Biden uklidňuje americké spojence ve východní Evropě

Viceprezident Joe Biden uklidňuje americké spojence ve východní Evropě | Zdroj: Reuters

Sankce proti Rusku by se podle amerických představitelů mohly rozšířit už počátkem příštího týdne. V pondělí o nich budou jednat lídři Evropské unie.

Američtí představitelé mezitím ladí postup s evropskými spojenci. Viceprezident Joe Biden telefonoval v sobotu s premiéry Maďarska i České republiky.

Podle prohlášení Bílého domu se Joe Biden s Bohuslavem Sobotkou shodli na tom, že Ukrajina plní dohodu z Ženevy, Rusko naopak dosud nepodniklo žádné kroky, ke kterým se zavázalo.

Rusko slíbilo pomoc s propuštěním zadržených pozorovatelů OBSE

Číst článek

Rusko podle nich bude čelit dalším důsledkům za kroky, které vedou k destabilizaci Ukrajiny a za nasazení vojáků podél ukrajinsko-ruské hranice.

Americký viceprezident podle Bílého domu ujistil Maďarsko i Českou republiku také o tom, že Spojené státy jsou připravené ke kolektivní obraně na základě pátého článku charty NATO.

Krize na Ukrajině - z bojů o Slavjansk na východě Ukrajiny hlášeno až pět mrtvých - mapa | Foto: ČTK

Lenka Kabrhelová, kap Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme