Mladí hokejisté Hudlerovi v reprezentaci vykat nemusí, Klepiš věří v dobrou partu

Česká hokejová reprezentace odletěla na Švédské hry. A v týmu jsou u toho i hráči z NHL – hlavní hvězda Jaromír Jágr nebo Jiří Hudler. Oba už s mužstvem trénovali a na švédském turnaji budou hrát v jednom útoku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaromír Jágr a Jiří Hudler při rozhovoru s trenérem Vladimírem Růžičkou | Foto: ČTK

V pražských Letňanech všichni čekali před tréninkem na hlavní hvězdu národního týmu - Jaromíra Jágra. Zkušený útočník se měl objevit každou chvíli. V tu dobu stál v hloučku novinářů Jiří Hudler.

„Hele, Jarda už je tady,“ zahlásil hráč Calgary a všichni skoro vypínali diktafony a chtěli mířit ke dveřím, kde měl Jágr být. Ale nebyl. Hudler se jen šibalsky pousmál, a mohl se rozpovídat o poměrně novém složení národního týmu.

„Starší znám, ty mladé ne. Když tak podle jména, občas to sleduju,“ řekl Jiří Hudler, který se s některými bude muset seznámit a rozhodně nebude vyžadovat, aby mu ti nejmladší vykali. „Normálně: Ahoj, já jsem Jirka. Nejsem zase tak starý, bylo mi teprve třicet.“

Kromě něj se k reprezentaci připojil také Jakub Klepiš z pražského Lva. Kouč Jalonen už s ním na sedmé finále KHL nepočítá, a tak ho uvolnil pro Vladimíra Růžičku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Posily české hokejové reprezentace se musí s některými spoluhráči seznámit

A také Klepiš se bude muset s mnoha hráči seznamovat. A použije na to zajímavou metodu.

„Nevím. Někoho seknu na tréninku a uvidíme, jak se potom bude chovat (smích). Dělám si srandu. Myslím, že všichni kluci budou v pohodě, bude dobrá parta. Co jsem mluvil s kluky, co tady byli, tak říkali, že je tady pohoda,“ těší se na nové spoluhráče Jakub Klepiš.

Seznamovat se bude například i s jediným zástupcem extraligového finále – zlínským bekem Petrem Zámorským. Toho překvapila a potěšila zpráva o tom, že se do přípravy zapojí Jaromír Jágr.

„Vzor! Díval jsem se na kazety s ním, měl v pokoji jeho plakáty. Takže po titulu další můj splněný sen.“ Jedenadvacetiletý Zámorský tak bude bojovat, aby si s Jágrem zahrál. Po náročné sezoně ještě zlínský bek síly má.

„Kondice nechyběla, teď jsem tady byl taky dva dny na ledě. Pořád se cítím dobře, takže doufám, že mi síly nedojdou,“ říká čerstvý český mistr Petr Zámorský ze Zlína.

Mirko Vasić, František Kuna Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme