Kapela Mňága a Žďorp roztančila čínské publikum. V Pekingu pak natočila desku

Česká skupina Mňága a Žďorp absolvovala v Číně šňůru úspěšných koncertů. Vystoupila v Šanghaji, Šen-čenu i Pekingu. Tam dokonce vznikla nová deska nazvaná příznačně Made in China. Muzikanti prý chtěli zkusit, co ještě nikdy nezažili – nahrávání v exotické zemi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skupina Mňága a Žďorp nadchla čínské publikum | Foto: Kateřina Procházková

Dvě mladé Číňanky to na koncertu v Šen-čenu pořádně roztočily. „Bylo to opravdu moc dobré,“ svěřuje se první z nich.

„Souhlasím, jsem unešená, bylo to prostě skvělé. Hluboce mě to dostalo. Zamilovala jsem si tuhle českou hudbu,“ dodává její kamarádka, zatímco se pohupuje v bocích.

Roztančit obvykle statické čínské publikum přitom není jednoduché. Vyprávět by o tom mohl nejeden zpěvák nebo kapela.

Skupina Mňága a Žďorp strávila v Číně 14 dní. Kromě koncertování se věnovala i natáčení nové desky. „Celou jsme si ji napsali, v Česku jsme se ji naučili a tady jsme ji jenom nahráli,“ vysvětluje frontman Petr Fiala.

„Využili jsme při nahrávání tři čínské zpěvačky, ale zase jsme nechtěli profesionální. Holky si ještě k textu vyrobily nějakou melodii, která by nás v životě nenapadla. Díky čínštině jsou přízvuky úplně jinde a všecko je jinak. Bylo to úplně boží,“ dodává.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na koncert kapely Mňága a Žďorp v čínském Šen-čenu vyrazila i zpravodajka Českého rozhlasu Kateřina Procházková

Nic z toho by se ale podle Fialy nepodařilo bez podpory českých fanoušků. Skupina totiž využila takzvaný crowdfunding.

„Zveřejníte nějaký projekt, který je hrozně dobrý, nejlepší na planetě, ale sám na něj nemáte dost peněz. Vymyslíte nějaké odměny pro lidi, kteří vám můžou přispět, což je v našem případě hlavně to cédéčko. Kdo si ho objedná za 300 korun a pošle nám to předem, tak my mu ho pak pošleme. Takže když si cédéčko objednalo 800 lidí, najednou jsme měli 240 tisíc a bylo to lepší. Plus tam byly jiné odměny. Nakonec jsme vybrali 580 tisíc,“ přibližuje.

Nová deska Made in China má vyjít na podzim, a to dokonce s dokumentem zachycujícím cestu skupiny Mňága a Žďorp po Číně.

Kateřina Procházková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme