Indie má novou celebritu. Školačku, která chtěla podpořit ekonomiku uspořenými 20 dolary

Desetiletá indická školačka se rozhodla, že pomůže indické centrální bance. Vzala své úspory a poslala je guvernérovi banky. Rázem se stala v Indii celebritou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Parlamentní volby v Indii | Foto: Bernat Armangue | Zdroj: ČTK

Dívka se jmenuje Laila Indira Alva a pochází z Díllí. Od svých rodičů a sourozenců se dozvěděla, že indická ekonomika prochází nelehkým obdobím a rozhodla se vzít situaci do svých rukou.

Sedla a poslala guvernérovi centrální banky 20 dolarů. Poslala je v dopise, ale vzkaz nahrála i na video.

Přehrát

00:00 / 00:00

O kuriózním případu dívky, která chtěla 20 dolary pomoci indické ekonomice, informoval zpravodaj Jaromír Marek

„Slyšela jsem o ekonomické krizi, které čelí naše země, posílám těchto 20 dolarů, které jsem ušetřila. Myslím, že Indie je potřebuje víc než já,“ říká na videu.

Dívka pochází z dobré rodiny. Peníze byly ušetřené kapesné z dovolené v Izraeli, kde byla s rodiči. Banka je však od ní nepřijala.

Několik týdnů po odeslání daru totiž dívka dostala odpověď od guvernéra centrální banky. Guvernér děkuje, slibuje, že udělá všechno, aby se situace zlepšila, a 20 dolarů vrací zpátky. Navíc ji pozval do sídla centrální banky v Bombaji, kam se dívka skutečně podívala – když tam měl její otec cestu, vzal ji sebou.

Její první dojem ze setkání byl, že guvernér je mimořádně vysoký muž.

Jaromír Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme