Domobrana zadržela v Luhanské oblasti další 4 pozorovatele OBSE

Ukrajinské síly budou podle úřadujícího ministra obrany pokračovat na východě země v ofenzivě proti tamním ozbrojencům. Mise OBSE v oblasti stále pohřešuje čtyři pozorovatele, unesené v pondělí v Doněcké oblasti. V sousední Luhanské oblasti separatisté zajali čtyři další.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Proruský ostřelovač se ukrývá mezi stromy v Doněcku | Zdroj: Reuters

Příslušníci luhanské domobrany doporučili pozorovatelům OBSE, aby si sebou příště vzali doklady, potvrzující jejich status.

Úřady tzv. Luhanské lidové republiky oznámily, že čtveřici cizinců zadržely jako podezřelé provokatéry a kvůli policejní hodině jim včera večer neumožnily opustit město Severodoněck.

Přehrát

00:00 / 00:00

O napjaté situaci informoval přímo z Doněcku zvláštní zpravodaj Českého rozhlasu Martin Dorazín

Čtyři další pozorovatele zadržují separatisté pravděpodobně ve Slavjansku, a pokud se neprokáže, že jde o špiony, měli by je dnes pustit na svobodu, napsala agentura Interfax.

Ve východoukrajinském Doněcku začali jedni separatisté vyhánět jiné

Číst článek

Ukrajinské síly mezitím posilují své pozice na východě země a hodlají v boji proti ozbrojeným separatistům pokračovat až do likvidace ohnisek odporu.

„Pod kontrolou už máme část města Doněck a sever Luhanské oblasti,“ oznámil úřadující ministr obrany Michajlo Koval.

Martin Dorazín, mkp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme