Ondřej Moravec je nejlepším českým biatlonistou uplynulé sezony

Biatlonista Ondřej Moravec je od dob Emila Zátopka prvním českým mužem, který vybojoval 3 medaile na jedněch olympijských hrách. Hlavně to pomohlo českému biatlonistovi ve finále ankety, kde byli kromě něj nominovaní Jaroslav Soukup, Gabriela Soukalová a Veronika Vítková.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Moravec ukazuje tři olympijské medaile | Foto: Rostislav Taud

Ondřej Moravec byl na Hrách v Soči stříbrný ve stíhačce, stejně jako ve smíšené štafetě, kde ho doplnili zbylí tři nominovaní a v závodě s hromadným startem vybojoval bronz.

Kromě hlavní ankety se vyhlašovaly i další kategorie. Skokanem roku je biatlonistka Eva Puskarčíková. Ta rozbíhala českou ženskou štafetu, která na olympijských hrách skončila na čtvrtém místě.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Jana Suchana ze slavnostního vyhlášení Biatlonisty roku

Trenérem roku je Ondřej Rybář, smolařem roku Michal Šlesingr, kterého po celou sezonu trápily zdravotní problémy a nezapomnělo se ani na bývalého prezidenta Českého svazu biatlonu Václava Fiřtíka.

Ten na konci března náhle zemřel po cévní mozkové příhodě v nedožitých 57 letech a na slavnostním večeru byl uveden do síně slávy českého biatlonu.

Anketa o nejlepšího českého biatlonistu sezony 2013/14:
1. Ondřej Moravec, 2. Gabriela Soukalová, 3. Jaroslav Soukup (všichni SKP Kornspitz Jablonec).
Trenér roku: Ondřej Rybář (trenér reprezentace mužů)
Síň slávy: im memoriam Václav Fiřtík (bývalý předseda svazu)
Skokan roku: 1. Eva Puskarčíková (SKP Kornspitz Jablonec), 2. Adam Václavík (KB Jilemnice), 3. Jitka Landová (SKP Kornspitz Jablonec)
Talent roku: Mikuláš Karlík (KB Letohrad)
Hlasování fanoušků na serveru iDnes.cz: 1. Soukalová 1346, 2. Moravec 923, 3. smíšená štafeta (Vítková, Soukalová, Soukup, Moravec) 672
Smolař roku: Michal Šlesingr (SKP Kornspitz Jablonec)

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme