Rolling Stones zahrají poprvé v Izraeli. Kvůli věřícím posunuli začátek koncertu

Britská rocková skupina Rolling Stones večer poprvé vystoupí v Izraeli. Koncert v Tel Avivu zahájí oproti původnímu plánu o tři čtvrtě hodiny později. Důvodem je, aby mohli přijít i věřící, v Izraeli totiž právě dnes končí oslavy svátku šavuot – Darování Tóry.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Frontman kapely Rolling Stones Mick Jagger na turné "14 On Fire". Snímek je z 1. června 2014 z koncertu ve švýcarském Curychu

Frontman kapely Rolling Stones Mick Jagger na turné "14 On Fire". Snímek je z 1. června 2014 z koncertu ve švýcarském Curychu | Zdroj: Reuters

Rolling Stones jsou v Izraeli od pondělka. Hudebníci zavítali k Mrtvému moři a prohlédli si Jeruzalém a Tel Aviv.

Jejich dnešní koncert kvůli pozdějšímu začátku kratší nebude. Radnice v Tel Avivu pořadatelům povolila prodloužit program do pozdních nočních hodin.

Ještě před hlavním koncertem zahraje izraelský rockový veterán Rami Fortis, pak už přijdou na řadu Rolling Stones. Od nich fanoušci uslyší i píseň, kterou si mohli vybrat na sociálních sítích – mohli volit ze čtyř skladeb.

Telavivský koncert Rolling Stones znamená podle izraelských médií další výrazně oslabení kulturního bojkotu, k němuž kvůli postupu Izraele vůči Palestincům vyzývají někteří zahraniční aktivisté. Ještě loni se k němu připojil například bývalý frontman skupiny Pink Floyd Roger Waters.

Rolling Stones obnovili turné „On Fire“ teprve nedávno. Přerušili je v březnu po smrti přítelkyně Micka Jaggera, módní návrhářky L'Wren Scottové. Sedmého června čeká britské hudebníky koncert v Nizozemsku.

Helena Berková, kov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme