Resort spravedlnosti plní své úkoly, ujišťovaly premiéra Marvanová a Válková

Práce na klíčových zákonech na ministerstvu spravedlnosti pokračují i po sporu mezi jeho šéfkou Helenou Válkovou (ANO) a její exnáměstkyní Hanou Marvanou. Obě o tom ujistily premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD), který je pozval na úřad vlády. Premiéra zajímal především postup práce na zákoně o exekutorech, novelách občanského zákoníku a občanského soudního řádu.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Advokátka Hana Marvanová

Advokátka Hana Marvanová | Foto: Noemi Fingerlandová

Jako první dorazila bývalá první náměstkyně ministerstva spravedlnosti Hana Marvanová. S premiérem řešila například výběrová řízení na předsedy krajských soudů nebo, jak řekla, byznys s dluhy.

„Vysvětlila jsem mu tu situaci a myslím, že jsem ho ujistila, že legislativní úkoly ministerstvo spravedlnosti plní, a předpokládám, že i bude plnit z hlediska zadání vlády.“

„Ujistila jsem ho také o tom, že výběrová řízení na předsedy krajských soudů proběhla korektně, v souladu se zákonem, s pravidly, a že tedy není žádná obava, že by to řízení mohlo být nějakým způsobem zpochybněno,“ uvedla po schůzce Marvanová.

S šéfkou resortu spravedlnosti Helenou Válkovou premiér mluvil na stejná témata, ale podrobněji. Zajímal se například o to, jak daleko je projekt digitálních náramků pro odsouzené v domácím vězení. A nejen o to.

„To nejdůležitější pro něj bylo, jestli přijde brzy novela občanského zákoníku tak, abychom odstranili nejpalčivější problémy, se kterými se teď veřejnost dostává do kontaktu,“ řekla ministryně.

O personální spory na ministerstvu, které vyvrcholily odchodem Hany Marvanové z postu první náměstkyně, se premiér podle Heleny Válkové zajímal jen okrajově.

Věra Pfeifferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme