Nymburk je mým druhým domovem, přiznává pivot Nymburku Rančík

Finále basketbalové Mattoni NBL překvapení nepřineslo. Nymburk nedal Prostějovu žádnou šanci. Poslední duel souboje o titul vyhrál na domácí palubovce 97:63 a sérii ovládl 3:0 na zápasy. Pro jednu z opor nymburského celku Radoslava Rančíka ale měl závěr sezony zvláštní příchuť.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Basketbalistům Nymburka nepomohlo k výhře ani 26 bodů Radoslava Rančíka | Zdroj: ČTK

Čtyřiatřicetiletý rodák z Košic sice usedl během finále na nymburskou lavičku, jenže do boje o titul nezasáhl - nedovolilo mu to operované koleno. V průběhu sezony byl ovšem tradičně oporou týmu, odmítá však, že by se stal ikonou klubu, ve kterém poprvé působil v letech 2005 až 2008.

„Ikonou je Petr Benda, který byl při nejvíce titulech. Vnímám to jako strašné pozitivum, být součástí legendy českého basketbalu, jako je Nymburk. Je to nejen úspěch v rámci ČR, ale v evropském měřítku,“ řekl Radoslav Rančík po prvních oslavách.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Radoslavem Rančíkem mluvil po finálové sérii reportér ČRo Pavel Petr

Do Nymburka se vrátil před třemi roky. I proto, že v minulosti byl na začátku cesty klubu na český trůn a do pohárové Evropy. „Roky, které jsem strávil v Nymburce, pro mě byly famózní a hodně mi pomohly v kariéře,“ uvědomuje si basketbalista.

Z města na Labi směřovaly další kroky do italského týmu Benetton Treviso a tureckého Galatasarye Istanbul. Když se rozhodoval, co dál, měl jasno. Volba znovu padla na Nymburk.

„Nymburk je pro mě druhým domovem. Cítím se tu velmi dobře i s rodinou. Není tu žádná jazyková bariéra a užíváme si čas, který tu trávíme. A basketbalově má ještě na víc,“ uvědomuje si zkušený pivot a dodává, že i tak jeho tým předvádí dobré výkony.

Nymburk dominuje českému basketbalu, v sezoně ani jednou neprohrál

Číst článek

Skutečnost, že hraje v malém městě, vůbec neřeší. „Z každého místa, kde člověk je, je důležité vzít si to nejpozitivnější a nerozmýšlet, co tu není a co by tu být mohlo,“ vysvětluje hráč jedenáctinásobného basketbalového mistra.

Nesplněnou metou klubu je účast v Eurolize. „Všechno je reálné. Záleží, jak se dá dohromady tým a jak si sednou hráči navzájem. Jak pojmou filozofii trenéra a přenesou ji na hřiště. Je mnoho faktorů,“ uzavírá optimisticky pohled na nymburský basketbal po zisku jedenáctého domácího titulu Radoslav Rančík.

Pavel Petr, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme