Ministr vnitra jmenoval generálním ředitelem České pošty Martina Elkána

Ministr vnitra Milan Chovanec z ČSSD definitivně jmenoval generálním ředitelem České pošty bývalého ředitele obchodu a marketingu Martina Elkána. Elkán poštu dočasně vedl od dubna, kdy nahradil Petra Zatloukala, který po dohodě s Chovancem rezignoval.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká pošta (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Česká pošta je největším zaměstnavatelem v Česku, pracuje v ní přes 32 tisíc lidí. Roční tržby státního podniku jsou okolo 20 miliard korun, hospodaří se ziskem v řádu stovek milionů korun.

Nový ředitel má pomoci poště vyřešit problémy, se kterými se v poslední době potýká. Mimo jiné si musí poradit s provozem ztrátových poboček za situace, kdy stát požaduje zachování rozsahu poštovní sítě.

Má také nastavit systém doplňkového prodeje na poštách, posílit spolupráci s obchodními partnery nebo vyjednat s odbory kolektivní smlouvu na příští rok.

Elkán do České pošty nastoupil v roce 1996 na hospodářskou správu po krátkém působení v Českomoravské stavební spořitelně, kde byl vedoucím marketingu. V následujících letech se mimo jiné věnoval řízení obchodní činnosti v regionech, ale i produktovému marketingu a marketingové komunikaci se zákazníky.

Od roku 2010 byl vrchním ředitelem divize pro obchod a marketing a o rok později jej Zatloukal zároveň jmenoval svým zástupcem.

ČTK, Kateřina Prachařová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme