Zlepšit se venku a nehrát o záchranu, to je cíl fotbalové Příbrami

Hodně českých ligových týmů odjíždí přes léto na soustředění do zahraničí. Výjimkou nejsou ani fotbalisté Příbrami, kteří jsou momentálně v rakouském Kaprunu, kde se budou snažit vyladit formu na novou sezónu tak, aby se vyhnuli boji o záchranu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalisté Příbrami se radují z úspěšného vstupu do jarní části Gambrinus ligy | Zdroj: ČTK

„Chceme pokračovat tak, jak jsme skončili. Chtěli bychom získávat body hned od začátku, aby byl co nejdříve klid,“ říká záložník Tomáš Krbeček, který patřil v minulé sezóně k oporám týmu.

Příbram hodně těžila hlavně ze stability základního kádru, který se obměňoval jen minimálně.

Přehrát

00:00 / 00:00

Venku jsme dali pouze čtyři góly, to se mi snad v životě nestalo, říká o bilanci Příbrami na hřištích soupeřů Tomáš Krbeček

„Pak se projeví sehranost. Je znát, když hraje stabilně sedm, osm lidí. Plzeň to hraje podobně. Tam to táhne třeba třináct lidí. Čím víc zápasů spolu hrajete, tím víc navazují určitý automatizmy a dá se hrát jakoby poslepu."

O to se bude Tomáš Krbeček snažit se svými spoluhráči i v nové sezóně. Tým ale bude mít z půlky novou obranu a pomáhat mu už nebude ani dosavadní kapitán Příbrami Aleš Hruška, který odešel na hostování do Mladé Boleslavi.

„Jsou tady tři gólmani, kteří se poperou o místo. Aleš byl ale hlavně velká ikona v kabině a tam je ta ztráta cítit. V bráně to po Alešovi bude mít těžký každý, kdo tam vleze,“ myslí si Tomáš Krbeček, podle kterého se ale nový lídr kabiny najde.

„Je tam spousta zkušených kluků. Tomáš Zápotočný, Lukáš Pleško nebo Petr Švancara. Asi nikdo nebude vynikat jako Aleš, ale když si to vezme na starost víc lidí, tak by neměl bejt problém.“

Příbramští fotbalisté ale musí vyřešit hlavně jiný a velký problém - zápasy mimo domácí stadion. Venku totiž byli nejhorším týmem minulého ročníku, když získali pouze pět bodů a ani jednou nevyhráli.

„Venku jsme dali pouze čtyři góly, to se mi snad v životě nestalo. Musíme hrát stejně jako doma. Byli jsme moc zalezlí, báli jsme se něco udělat. Naopak doma jsme si na soupeře věřili,“ říká záložník fotbalové Příbrami Tomáš Krbeček.

Mirko Vasić, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme