Počet nezaměstnaných se v červnu díky sezonním pracím snížil na 7,4 procenta

V červnu klesla nezaměstnanost na 7,4 procenta. Oznámil to Úřad práce, podle kterého nyní hledá zaměstnání přes 537 179 lidí. Situaci na trhu práce dál ovlivňují sezonní práce a oživování české ekonomiky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Práce na poli | Foto: Osobní archiv Milana Jambora

Nezaměstnanost se mírně snižuje od začátku roku. V lednu dosahovala 8,6 procenta, což bylo nejvíc v historii České republiky. Práci hledalo 629 tisíc lidí.

Od té doby přibývá nových pracovních míst a teď v létě také sezonních zaměstnání v zemědělství, ve stavebnictví i ve službách. Především restaurace, hotely nebo třeba kempy nabízí krátkodobou práci.

Přehrát

00:00 / 00:00

Aktuální čísla o nezaměstnanosti přiblížila redaktorka Jitka Hanžlová

Nejvyšší míra nezaměstnanosti zůstává dlouhodobě v Ústeckém kraji, aktuálně činí 10,8 procenta. I tam ale klesá a v červnu se proti květnu snížila o půl procentního bodu. Druhá nejvyšší nezaměstnanost - 9,8 procenta - je v Moravskoslezském kraji.

Nejnižší podíl nezaměstnaných zaznamenal Úřad práce tradičně v Praze, a to 5,3 procenta. Na druhém místě je Plzeňský kraj, kde to bylo 5,5 procenta.

Absolventi škol zatím ještě statistiku výrazně neovlivňují. S příchodem mladých lidí na úřady práce by ale nezaměstnanost mohla v příštích měsících stagnovat nebo mírně růst.

Nezaměstnanost v červnu v ČR klesla o 0,1 bodu na 7,4 procenta | Foto: ČTK

Jitka Hanžlová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme