Petra Kvitová má v soubojích s krajankami zvláštní recept na úspěch

Tenisový Wimbledon zažije poprvé od rozdělení Československa české semifinále ženské dvouhry. Ve 14 hodin proti sobě nastoupí dvě kamarádky a fedcupové spoluhráčky Petra Kvitová a Lucie Šafářová. Mírnou favoritkou zápasu je prvně jmenovaná hráčka. I kvůli vynikající bilanci s krajankami.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Kvitová přešla do 2. kola Wimbledonu přes krajanku Andreu Hlaváčkovou | Zdroj: Reuters

„Někoho to svazuje. Faktem je, že Péťu to doteď vždy nabudilo a motivovalo dokázat, že ona je lídr českých holek. Prohrála jednou s Luckou Hradeckou v Madridu a s Bárou Záhlavovou-Strýcovou v Indian Wells a to je všechno,“ počítá trenér David Kotyza porážky své svěřenkyně v posledních čtyřech letech.

Petra Kvitová to na krajanky umí, a pomáhá ji v tom i jedna technická pomůcka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Semifinále ženské dvouhry Wimbledonu nabídne ryze český souboj

„Odmyslím si obličej a hraju jen proti nějaké soupeřce. Kamarádka, nekamarádka. V tu chvíli je vám to jedno,“ říká Petra Kvitová, i když pochopitelně zrovna v tomto případě dobře ví, kdo na druhé straně dvorce stojí.

Lucii Šafářovou zná dlouho z prostějovského tenisového centra, z turnajů, z reprezentačních akcí. Mluví o ní jako o kamarádce i spoluhráčce.

Rozpolcený vyplétač raket Šodek před českým semifinále: Bude to maso

Číst článek

„Jsme obě bezkonfliktní a vztah máme dobrý,“ potvrzuje Kvitová.

„Obě budeme chtít vyhrát a obě pro to uděláme všechno. Až zápas skončí, zase se vše vrátí do normálu a zase budeme zpátky tam, kde jsme byli,“ myslí si Lucie Šafářová, která se bude snažit potvrdit skvělou formu na turnaji a svou zatím úspěšnější krajanku porazit.

Šachy v All England Clubu

„Pro Lucku to bude nová situace, protože to je semifinále grandslamu. Pro Péťu to bude nové zase v tom, že bude považovaná za mírnou favoritku, i když pro mě osobně je to úplně otevřená záležitost. Šachovou terminologií bych to vyjádřil, že kdo potáhne bílými, bude mít výhodu,“ odhaduje David Kotyza, který před lety trénoval i Lucii Šafářovou.

Která z tenistek bude tou první a bude tedy slovy kouče táhnout po wimbledonské šachovnici bílými, bude jasné po 14 hodině.

Český fedcupový tým. Zleva Andrea Hlaváčková, Lucie Šafářová, nehrající kapitán Petr Pála, Petra Kvitová a Klára Koukalová. | Foto: ČTK

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme