Manželka miliardáře trefila v Karlových Varech golfovou jamku na jeden úder a vyhrála auto

Hole in one je golfový pojem, který je teď často slyšet na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech. V tamějším golfovém resortu se totiž podařilo manželce jednoho z českých miliardářů zahrát na jednu ránu jamku číslo 4. Jamka měla svého sponzora a manželka majitele ostravské skupiny Vítkovice tak úderem snů vyhrála nové BMW za více než tři miliony korun. Píše o tom Mladá Fronta Dnes.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Golfové hřiště (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka stock.xchng

Je to výkon, který se podaří jen málokomu. Podle odborníků se nedá moc naučit, je to spíš o štěstí a podařit se může jak rekreačnímu hráči, tak profesionálovi.

„Někdo má víc štěstí a někdo míň. Někdo nezahraje hole in one za celý život, ale znám lidi, kteří je už zahráli tři,“ říká šéfredaktor časopisu Golf Josef Slezák.

I u těch, co mají nejvíc štěstí, se počet takových úderů hole in one počítá za celý život na jednotky, výjimečně na několik málo desítek. Někdy se ale podaří nějaká nevídaná věc. Například John Hudson dal v anglickém Norwichi v roce 1971 tři za sebou.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jak je těžké zahrát úder hole in one, ví redaktor Martin Karlík

Třeba Tiger Woods má podle serveru golfovezpravy.cz 18 takových úderů. Nejvíc jich má údajně Norman Manley, který dokázal zahrát hole in one 59krát.

Hole in one se také nazývá eso. Nejstarší hráčka, které se to podařilo, byla Elsie McLeanová. Ve věku 102 let trefila jamku na 91 metrů.

Většinou se ale hole in one odpaluje na větší vzdálenost, nejdelší měl 409 metrů. Například na jamkách, kde se vyhrávají auta, musí mít většinou určité parametry.

„Obvykle ta cena bývá pojištěná a výhru potom platí pojišťovna. V tom případě oni mají svá pravidla. Mám pocit, že takové nejzákladnější pravidlo je, že to nesmí být z menší dálky než ze 150 metrů,“ upřesňuje Slezák.

Martin Karlík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme