Muž obžalovaný, že šéfoval ilegálním obchodům s lístky na fotbalové MS, je na útěku

Hlavní podezřelý z nelegálního prodeje lístků na mistrovství světa ve fotbale je podle policie na útěku. Brazilští vyšetřovatelé oznámili, že šéf firmy Match Ray Whelan utekl z hotelu na pláži Copacabana několik hodin poté, co proti němu soudce vznesl žalobu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ray Whelan (vlevo), muž obžalovaný, že šéfoval ilegálním obchodům s lístky na fotbalové mistrovství světa | Zdroj: Reuters

Policie považuje Whelana za hlavu organizované skupiny, která možná působila už na třech předchozích šampionátech.

Vstupenková mafie podle brazilských vyšetřovatelů vydělávala v přepočtu necelé dvě miliardy korun za každé mistrovství.

Gang měl nelegálně prodávat lístky určené pro zvláštní hosty v balíčcích obsahujících vstup na utkání. Mezi nimi jsou podle deníku Globo i vstupenky určené pro Brazilskou fotbalovou konfederaci.

Policie v Riu v předchozích dnech zadržela v souvislosti s podezřením 11 lidí a pak i Whelana. Toho však později pustila – poté co odevzdal pas a zaplatil záruku.

S firmou Match, v jejímž čele čtyřiašedesátiletý Whelan stojí, uzavřela podle britského tisku FIFA v posledních 20 letech několik smluv nejen o prodeji lístků, ale také o zajištění ubytování nebo technologických službách.

David Koubek, kov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme