Na MFF ve Varech se podívají na filmy i ti, na které nezbudou vstupenky

V Karlových Varech čtvrtým dnem pokračuje 49. ročník Mezinárodního filmového festivalu. Jako každý rok si návštěvníci s platnou akreditací můžou vybrat lístky až na tři snímky denně. Zájem o jednotlivá promítání je ale větší než kapacita kinosálů. Na mnoho lidí se tak nedostane. Nicméně i bez vstupenek mají šanci se na filmy podívat. Pět minut před začátkem promítání totiž uvaděči mohou neobsazená místa zaplnit lidmi, kteří čekají ve frontě před kinosálem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

MFF Karlovy Vary (ilustrační foto)

MFF Karlovy Vary (ilustrační foto) | Zdroj: ČTK

„Tento film jsem chtěl hodně vidět, takže jsem pro jistotu přišel opravdu hodně dopředu – čekám tu asi dvě hodiny,“ říká Jonáš, který se snaží dostat na italský dokument Vlak do Moskvy.

Nepodařilo se mu poslat SMS do festivalového rezervačního systému, a proto na dnešek nemá žádný lístek. Na čekání ve frontách už si zvyká. „Minulé dny jsem si vystál například Ostře sledované vlaky, ale tam to byla jen jedna hodina,“ dodává.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na MFF v Karlových Varech natáčel Vojtěch Koval

Před kinem je ve frontě úplně první, takže se s velkou pravděpodobností na film skutečně podívá. Na každé představení organizátoři pustí alespoň několik čekajících bez vstupenky.

„Pouštíme většinou tak 40 lidí. Neměli bychom vůbec pouštět lidi na zem, takže ještě necháváme rezervy pro ty, co přijdou s lístkem pozdě,“ popisuje jeden z uvaděčů v kině Čas.

Na dokument Vlak do Moskvy čeká i skupina děvčat, která se do fronty zařadila asi o hodinu později než Jonáš. V řadě jsou asi dvacáté. Své šance, že se na film dostanou, vidí velice dobře. „Už jsme tady čekaly dvakrát a vždycky jsme se dostaly,“ nepochybuje jedna z dívek jménem Eva.

Oproti Jonášovi mají dívky velkou výhodu - můžou si zajít pro něco k jídlu nebo odskočit na toaletu a jedna z nich pohlídá získanou pozici ve frontě. Někteří čekající to ale považují za neférové chování.


„Řešíme to tak, ale už se nám dnes stalo, že lidem za námi se to nelíbilo a někteří měli problém s tím, že držíme místo ostatním a že to asi není dostatečně spravedlivé,“ vysvětluje kamarádka Evy Marcela.

Dívky se, stejně jako Jonáš, nakonec na film dostaly. I když kvůli tomu musely vydržet trochu nepohodlí na zemi před kinem Čas. „Jsme šťastné, že se tam vůbec dostaneme,“ přiznávají.

Největší nával návštěvníků byl o uplynulém víkendu. Šance lidí čekajících na vstup bez lístku tak teď budou o něco větší. Ale jen do pátku, kdy na závěrečné dny festivalu přijede další vlna filmových nadšenců.

Simona Bartošová, Vojtěch Koval Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme