Čeští basketbalisté vstoupili do evropské kvalifikace porážkou

Českým basketbalistům úvod kvalifikace na mistrovství Evropy nevyšel podle představ. V Tbilisi podlehli domácí Gruzii 73:62.

Česká basketbalová reprezentace vyráží do boje o ME 2015

Česká basketbalová reprezentace vyráží do boje o ME 2015 | Foto: Michal Jurman

Izraelský trenér českého týmu Ronen Ginzburg si vzal už v páté minutě oddechový čas, protože jeho svěřenci nezachytili nástup gruzínského týmu a záhy prohrávali 2:10.

Ve druhé čtvrtině se ale Češi odrazili ke stíhací jízdě a v 15. minutě se díky tříbodovému pokusu Luboše Bartoně poprvé v utkání dostali do vedení, bylo to 22:21. Až do konce úvodní půle se oba výběry přetahovaly, veseleji se ale šlo do kabin přece jen domácím, kteří měli k dobru náskok 36:32.

Rozhodující pasáž duelu pak přišla uprostřed závěrečné části, kdy se ze stavu 58:57 utrhli Gruzínci devítibodovou šňůrou na 67:57. Ani v závěru už Češi nedokázali soupeře dostat pod tlak a prohráli 62:73.

Reparát se Češi pokusí složit ve středu v Nymburce, kde vyzvou Portugalsko.

Kvalifikace basketbalistů o ME 2015 - skupina E:
Gruzie - ČR 73:62 (17:12, 36:32, 55:53)
Nejvíce bodů: Pačulija 19, Cincadze, Sanadze, Šengelija po 10 - Auda 18, Bartoň 16, Balvín 9, Hruban 8. Fauly: 19:20. Trestné hody: 22/16 - 10/9. Trojky: 5:5.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít