Vakoč už v závodě Kolem Polska ve žlutém nejede. Novým lídrem je Majka

Český cyklista Petr Vakoč přišel o vedení v závodě Kolem Polska. V páteční etapě dojel na 15. místě a v průběžném pořadí je nyní jedenáctý. Žlutý trikot získal po úspěšném úniku v závěru Polák Rafal Majka.

Ral Majka vůbec neměl na TdF startovat, po odstoupení Alberta Contadora ale získal jedno etapové vítězství i druhé místo | Zdroj: Reuters

Vakoč se na první příčku celkového pořadí vyhoupl překvapivým vítězstvím v pondělní etapě. I během pátku se držel v popředí, při závěrečném stoupání ale neudržel tempo těch nejrychlejších. Za Majkou, jehož se i po Tour de France, kde vyhrál dvě etapy, drží dobrá forma, zaostal o 57 vteřin.

Domácí jezdec z týmu Tinkoff-Saxo ujel soupeřům dva kilometry před finišem. 10 vteřin po něm se do cíle dostali Španělé Benat Intxausti a Jon Izaguirre z Movistaru.

Závod skončí v sobotu, kdy na cyklisty čeká pětadvacetikilometrová časovka v Krakově

Cyklistický závod Kolem Polska (WorldTour) - 6. etapa Tatranská Bukovina - Tatranská Bukovina (174 km):

1. Majka (Pol./Tinkoff-Saxo) 4:40:58, 2. Intxausti, 3. J. Izaguirre (oba Šp./Movistar) oba -10, 4. Riblon (Fr./Movistar) -19, 5. Niemiec (Pol./Lampre), 6. Poels (Niz./Omega Pharma-Quick Step) oba -20, ...15. Vakoč (ČR/Omega Pharma-Quick Step) -48.

Průběžné pořadí:

1. Majka 29:46:17, 2. Intxausti -18, 3. J. Izaguirre -22, 4. Riblon -39, 5. Caruso (It./Kaťuša), 6. Gesink (Niz./Belkin) oba -40, ...11. Vakoč -57.

Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít