Sobotka navýší rozpočet obrany na 43,5 miliardy, Stropnického pochválil za úspory

Premiér Bohuslav Sobotka z ČSSD během svých inspekčních cest dorazil na ministerstvo obrany. Šéfovi resortu Martinovi Stropnickému z hnutí ANO při jednání potvrdil postupné navyšování obranného rozpočtu vzhledem k závazkům vůči NATO a také s ohledem na zhoršující se bezpečnostní situaci ve světě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Premiér Bohuslav Sobotka (vlevo) navštívil v sídle ministerstva obrany šéfa resortu Martina Stropnického | Zdroj: ČTK

„Pokládám za opravdu důležité, aby se na příští rok navýšil rozpočet na částku 43,5 miliardy korun,“ řekl premiér a pokračoval:

„Také jsme si dnes s panem ministrem potvrdili, že koaliční dohoda hovoří o cíli 1,4 HDP, kterého by mělo dosáhnout ministerstvo obrany z hlediska svého rozpočtu do roku 2020.“

Sobotka také Stropnického pochválil za úspory v resortu, bezproblémové tendry a odprodej nepotřebného majetku armády za stamiliony korun. Ocenil i to, že se ministerstvu obrany podařilo zrušit některé nevýhodné smlouvy z minulosti.

Podle Stropnického ale může úřad do budoucna pracovat ještě efektivněji. „Podařilo se nám ušetřit už jenom tím, že jsme zrušili plánovanou realizaci některých investic, které jsme nepovažovali za nezbytné - zhruba 1,3 miliardy korun z letošního rozpočtu,“ uvedl.

Ministr dodal, že resort připraví koncepci výstavby armády, která upřesní, jakou armádu Česko potřebuje a jaké by měly být její specializace a kvality.

Simona Bartošová, Evelyna Kulíšková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme