Hokejový brankář Dušan Salfický se přesunul z ledu do kanceláře

Dušan Salfický ještě v uplynulé sezóně hájil dres extraligových Pardubic. Po sezóně ale s aktivní kariérou skončil. Dvojnásobný mistr světa a bronzový medailista z olympijských her v Turíně 2006 přestoupil. Z kabiny do kanceláře a stal se sportovním manažerem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dušan Salfický se z pardubické branky přesunul do pozice sportovního manazera | Foto: Pavel Petr | Zdroj: Český rozhlas

„Cítím se dobře a zatím se sžívám s novou rolí. Je pořád co dělat, baví mě to a led mi zatím nechybí,“ pospal své pocity při sledování jednoho z přípravných pardubických zápasů Dušan Salfický.

Stoprocentně rozhodnutý skončit s kariérou nebyl. Zvažoval, co bude dál.

„V momentě, kdy přišla nabídka na tuhle pozici, tak jsem věděl, že to vezmu. Jediná cesta byla skončit s hokejem, protože taková nabídka se nemusí opakovat.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Je pořád co dělat, baví mě to a led mi zatím nechybí,“ říká sportovní manažer Dušan Salfický

Jenže ze dne na den opustit led a místo výstroje obléknout sako není tak snadné. V Pardubicích totiž mají gólmany, kteří by jistě jeho rady přivítali.

„Pokud budou chtít poradit, tak rád pomůžu. Máme trenéry gólmanů, ale nebráním se v akademii, pokud mi to čas dovolí, pomoc nebo trenéry brankářů doplnit. Ale určitě to nebude hlavní náplň mojí práce,“ říká Salfický.

Jeho pracovní náplň v současné době spočívá v jiných prioritách. Muž, který v sezóně 2011/2012 stál zatím u posledního pardubického titulu, vypočítává, co vše má na svých bedrech.

„Skladbu A-mužstva. Počínaje realizačním týmem, trenéry, hráče. Nerozhoduju o tom, ale navrhuji představu o doplnění. Pak to konzultujeme.“

Hokejové Pardubice zažehnaly finanční problémy a vyhlíží úspěchy

Číst článek

Se skladbou mužstva přímo souvisí také jeho zabezpečení. Například to materiální. Dušan Salfický zajišťuje i soustředění mužstva nebo lékařské prohlídky týmů. Není na to sám. Sbírá v oboru zkušenosti.

„Nevěděl jsem, jak tyhle věci fungují. Zasvětili mě do toho a teď se snažím kontaktovat prodejce a dodavatele. Domlouvat se s nimi osobně,“ vysvětluje Salfický.

Prostě vše musí běžet a fungovat. Tím ovšem výčet práce nekončí. Pokračuje součinností s mládežnickou akademií.

Začátky byly těžké, říká Dušan Salfický

„Na pozici šéftrenéra je Pavel Rohlík. Jsme stejná krevní skupina. Šel jsem do toho s tím, že chci co nejvíc do týmu zabudovávat kluky, kteří prošli naší mládeží. Aby junioři dostávali prostor v A-týmu, aby si to osahali. My taky zjistíme, kdo na to má a kdo ne.“

Na pardubickém zimním stadionu určitě nyní tráví víc času, než během aktivní hokejové kariéry.

„Bohužel ano, hlavně začátky byly těžké. Se vším jsem se seznamoval. Teď už se cítím jistější.“ A vztah s hráči v pardubické kabině? Teď přeci jen stojí na opačné straně.

„Jejich vztah ke mně zůstal stejný. V závěru kariéry jsem se snažil o kluky starat. Teď na to mám i funkci, ale je tam nějaký respekt a ústa. Samozřejmě, když přijdu do kabiny tak nějaké srandičky proběhnou, ale myslím si, že mě berou. A já si musím nechat trochu odstup,“ uvědomuje si Dušan Salfický.

Pavel Petr, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme