S rodinami Nizozemců, kteří zahynuli při pádu malajsijského letadla, soucítí i Češi

Nizozemsko drží státní smutek. Vlajky po celé zemi stažené na půl žerdi a noviny hledají viníka katastrofy malajsijského letadla nad východní Ukrajinou. Při neštěstí zahynulo 189 nizozemských občanů. Většina z nich byli odborníci, kteří letěli do australského Melbourne na vědeckou konferenci o AIDS.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nizozemský král Vilém-Alexandr s manželkou podepisují kondolenční knihu pro oběti tragédie. V troskách malajsijského letadla zahynulo 189 nizozemských občanů | Zdroj: Reuters

Příčiny pádu letadla stále nejsou zcela jasné. Převládá ale názor, že bylo sestřeleno. Podle Spojených států může za tragédii raketa vypálená z oblasti, kterou kontrolují proruští separatisté.

Soustrast rodinám obětí vyjadřovali na nizozemském velvyslanectví v Praze také Češi.

„Přišli jsme položit kytičky za oběti, protože je strašné, co se stalo. Doufáme, že to nebude mít ještě nějaké o to horší konce,“ vysvětluje matka dvou chlapců.

Pád malajsijského letadla nepřežila stovka předních odborníků na AIDS

Číst článek

U brány velvyslanectví hoří svíčky. Leží tam také květiny a lístky s nápisy jako „Ukrajina je s vámi“, „Bože, opatřuj duše nevinných zabitých“ nebo „Modlíme se za vás“.

„Dostáváme projevy soustrasti od českých občanů, kteří nosí před bránu ambasády svíčky a květiny,“ potvrzuje zástupce velvyslance Nizozemského království Peter Keulers. „Na budově velvyslanectví jsme stáhli vlajky na půl žerdi,“ dodává.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme