Čtyřkajak Havel, Trefil, Dostál a Štěrba má zlato, kanoista Fuksa bronz

Čeští rychlostní kanoisté mají na mistrovství světa už čtyři medaile. Ke dvěma včerejším totiž dnes přidal bronzovou kanoista Martin Fuksa a zlatou čtyřkajak Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál a Jan Štěrba.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mistři světa na čtyřkajaku - Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál a Jan Šterba | Foto: ČTK/AP

„Závod to byl hodně těžký, vypjatý a vyrovnaný až do posledních metrů. Naštěstí jsme to zvládli ze všech lodí nejlépe. Oproti loňsku jsme fungovali lépe jako tým a vzájemně jsme se trochu víc respektovali. To byl největší krok ke zlatu,“ říkal v cíli šťastný Daniel Havel.

Do lodě usedl i čerstvý mistr světa ze singlkajaku Josef Dostál. Jeho přítomnost musela ostatní uklidnit i proto, že po včerejším vítězství věřil, že v dnešním závodě bude mít ještě více sil.

Přehrát

00:00 / 00:00

Závod hodně těžký, vypjatý a vyrovnaný až do posledních metrů, říkal v cíli Daniel Havel

„Pepův úspěch nás určitě ještě víc nabudil. Navíc ostatní posádky na nás koukali s ještě větším respektem než předtím, když máte v lodi mistra světa. Je to hned lepší pocit a cítíte se ve větší pohodě,“ přiznal Daniel Havel.

Závěr byl dramatický, na českou loď se dotahovali Portugalci, ale nakonec proťali cílovou pásku o 215 tisícin vteřiny později.

„O tom jsme nepřemýšleli. Věděli jsme, že jsme vpředu, ale netušili jsme, jestli jsme první nebo druhý. Bylo to hodně vyrovnané, ale v posledních sto metrech se člověk nesmí vůbec ohlížet, protože by rozhodil loď. Podívali jsme se až na cílové pásce, a viděli jsme, že to tam padlo,“ popisoval dramatický závěr dnes třiadvacetiletý Havel.

Ten si tak dal krásný dárek k narozeninám. I proto budou oslavy o to bouřlivější.

„Dal jsem si nejhezčí dárek, jaký si sportovec může dát. Takže žádná malá oslava nebude, když je k tomu titul,“ uzavřel čerstvý mistr světa Daniel Havel.

Patricie Strouhalová, Jan Suchan, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme