Izrael obnovil nálety na Gazu, Hamás hrozí útoky na letiště v Tel Avivu

Palestinské hnutí Hamás hrozí ostřelováním letiště v Tel Avivu a varuje letecké společnosti, aby se této destinaci vyhnuly. Svými hrozbami reaguje na letecké útoky izraelské armády, které v Gaze přes noc zabily několik Palestinců. Mezi oběťmi je i žena i dvouleté dítě. Boje mezi oběma stranami znovu začaly po včerejším porušení příměří a krachu jednání v Káhiře.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Izraelská armáda obnovila nálety na Gazu, při útocích opět umírali lidé | Zdroj: Reuters

"Izraelská delegace se rozhodla opustit káhirská jednání už ve čtyři hodiny odpoledne, tedy ještě před porušením příměří. To dokazuje, že je to Izrael, kdo chtěl zmařit jednání a přerušit příměří," obvinil hlavní palestinský vyjednavač Azzám Ahmad izraelskou stranu.

Izrael ale trvá na tom, že rozhovory zkrachovaly po nečekaném raketovém útoku z Gazy a že za bojových operací jsou další jednání vyloučená.

Rakety Hamásu mířily v posledních hodinách na Tel Aviv i na Jeruzalém a izraelská armáda nechala znovu otevřít protiraketové kryty po celé zemi.

Dolet raket Hamásu z pásma Gazy | Foto: Michal Jindra

Štěpán Macháček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme