Do klubu Rock Café v Praze se v březnu vrátí návštěvníci

V pražském Rock Café na Národní třídě se už brzy rozezní struny rockových kytar. Oblíbená scéna, sídlící v prostorách Prahy 1, byla skoro dva roky uzavřena kvůli stížnostem nájemníků, kteří nemohli pro hlasitou muziku spát.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jednatel Rock Café Pavel Svoboda je s kolaudací spokojen.

Jednatel Rock Café Pavel Svoboda je s kolaudací spokojen. | Zdroj: ČTK

Klub dnes prošel úspěšným kolaudačním řízením a po řadě peripetií už v březnu přivítá první návštěvníky.

První odhlučnění bylo realizováno před pěti lety a stálo pět milionů korun. Stavební firma ho ale provedla velice neodborně. Duben roku 2009 znamenal konec plánovaných koncertů. A velké ztráty pro majitele.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Petra Kořínka o rekonstrukci a plánovaném znovuotevření Rock Café v Praze 1 v Odpoledním Radiožurnálu.mp3

Bývalé vedení Prahy 1 slibovalo zprovoznění klubu do předloňského září, termín se ale několikrát posunul. Jednatel Rock Café Pavel Svoboda je přesvědčen, že minulá radnice chtěla klub v lukrativních prostorách zničit.

Nejvíce hluku pocházelo ze spodního sálu, který byl špatně odhlučněn. Uvnitř sálu je teď nižší strop a na hmotnosti nabraly i sloupy, které jsou nově obloženy.

„Ta konstrukce je tady vlastně úplně jiná. Celé se to přebouralo a muselo se to přestavět,“ řekl spolumajitel klubu Michael Pánek.

Podle Prahy 1 si během dnešního kolaudačního řízení hygienik vyžádal podklady ke vzduchotechnice. Jinak bylo vše v pořádku a majitelé dostanou v následujících týdnech povolení na roční provoz.

Nové vedení centrální městské části nicméně kritizuje cenu rekonstrukce, která stála 22 milionů korun. Své další investice do objektu chce proto lépe zvážit. Rock Café bude následující rok pod drobnohledem. Pokud vyhoví všem normám, podepíše s ním radnice smlouvu na další léta.

Petr Kořínek, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme