Loket láká kromě hradu i na projížďky výletní lodí po Ohři. Zájem je veliký

V Lokti na Sokolovsku můžou zájemci kromě návštěvy hradu využít i projížďky lodí po Ohři. Tuto službu provozuje společnost Autobusy Karlovy Vary. Loď jezdí mimo pondělí každý den od 11 do 16 hodin. A zájem je veliký.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hrad Loket | Foto: Jaroslav Sedlák

„Moc se těšíme, jedeme poprvé,“ svěřují se ještě před vyplutím paní Šárka se synem Martinem, kteří si chtěli zpříjemnit letní dopoledne.

Stejně jako je láká i další lidi k projížďce na loďce pod Loktem především tak trochu jiný zážitek z tohoto majestátního středověkého hradu. Potvrzuje to kapitán lodi Jan Ztejskar, plnou loď má prý tak dvakrát za den, samozřejmě že záleží na počasí:

„Plavba trvá 20 až 25 minut, podle toho, jak jedeme rychle a jaký je vítr. Není kam spěchat, je to hlavně o tom, aby se lidé podívali na Loket zase z jiného úhlu než ze země.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Výletní lodí kolem Lokte se nechala svézt i redaktorka Andrea Strohmaierová

Cestu ohbím řeky pod hradem zpestřuje Ztejskar perličkami o okolí, i díky tomu uteče necelá půlhodinka jako voda.

Loď se posléze spolu s cestujícími navrací ke stejnému molu, ze kterého vyplula. Zájemci o projížďku přístaviště naleznou pod loketským mostem v blízkosti přírodního amfiteátru.

Vstupné pro děti je 25 korun a 50 pro dospělé. Rodinná jízdenka stojí 125 korun. Rezervace není v tomto případě nutná. Loď je v provozu do září, zaleží však na stavu vodní hladiny a povětrnostních podmínkách.

Andrea Strohmaierová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme