O Kutnou Horu znovu pečují studenti. Zájem brigádníků je velký

S úklidem Kutné Hory a okolí města pomáhají studenti, kteří se zapojili do projektu Zelené město. Ten se do středočeského města vrátil po pětileté pauze a nabízí 30 mladým lidem vítanou prázdninovou brigádu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Kutné Hoře začala akce Zelené město (1) | Foto: Michal Trnka

Teď jich v ulicích Kutné Hory pracuje patnáct a další stejně početná skupina je vystřídá začátkem srpna. Projekt zlákal například studenta Martina Wolkera: „80 korun na hodinu je docela hezkých. Jsou tady i lepší práce, ale zase jste v přírodě a ne někde zavření. Jsou tady fajn lidi, víc holek než kluků, což mě překvapilo.“

Zelené město je společnou akcí kutnohorské radnice, Technických služeb a jedné soukromé společnosti, která po pětileté pauze tuto akci znovu finančně podpořila.

Zájem o prázdninovou brigádu byl tak velký, že rozhodnout o účastnících Zeleného města muselo losování. Dnes a ještě v příštích několika dnech můžete studenty v zelených tričkách potkat na kutnohorském sídlišti.

„První skupina bude uklízet na sídlišti zeleň, která vyrůstá pod chodníky, v blízkosti obrubníků, a budou čistit i plevel a náletové dřeviny,“ připomněl vedoucí projektu Martin Starý.

Začátkem srpna bude pracovní četa vidět podél říčky Vrchlice na takzvané Královské procházce, která je oblíbeným výletním místem místních lidí i turistů.

„Studenti by měli čistit betonové koryto od naplaveného listí, bahna, větví,“ dodal na závěr Martin Starý.

Michal Trnka, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme