Policie opět zasahovala proti opilým Dánům, kteří zničili hotel a vyhrožovali recepčnímu

Už několikátý incident řešila v Praze policie s dánskými turisty. Ti se sjíždí do metropole trávit jarní prázdniny. Naposledy řádili v hotelu poblíž náměstí I. P. Pavlova.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté zasahovali při konfliktu dánských turistů s pracovníky hotelu

Policisté zasahovali při konfliktu dánských turistů s pracovníky hotelu | Zdroj: ČTK

Skupina mladých Dánů poničila vybavení pokojů a vyprázdnila v prostorách hotelu tři hasicí přístroje. Podle mluvčího pražské policie Tomáše Hulana také z neznámých důvodů vyhrožovali recepčnímu.

„Srolovali koberce a vystříkali asi tři hasicí přístroje. Z toho důvodu jsme tam byli přivoláni, nicméně incident nakonec dopadl tak, že nikdo nechce nic hlásit. Hotel má od hostů vybrané kauce, které pokryjí případné škody,“ říká Hulan.

Hotel proto mladíky žalovat nebude, škodu uhradí z kaucí. Personál hotelu nechtěl incident nijak komentovat. Teď už je na místě klid, Dánové za dohledu policistů odjeli.

Levné pivo láká

Dalších asi šest tisíc mladých Dánů se chystá přijet do Prahy strávit jarní prázdniny příští týden. Uvedla to policie s odkazem na dánské velvyslanectví. Pražská policie proto posílí hlídky.

Přehrát

00:00 / 00:00

O problémech s mladými Dány mluvila spolupracovnice dánského listu Politiken Dana Schmidt

„V takovém rozsahu jako letos jsem o tom nikdy neslyšela. Cestovní kancelář měla všude velké reklamy, jedna škola o tom slyší a řekne se to dál, lavinovitě se to šířilo po Dánsku,“ říká spolupracovnice dánských novin Politiken Dana Schmidt.

„Tolik jich tady nikdy nebylo, to jsou neuvěřitelná čísla. Ale nevylučuji, že jich tu příští týden bude méně, než původně plánovali, protože někteří rodiče si to možná po tom, co četli a slyšeli, rozmyslí a cestu jim zatrhnou,“ míní novinářka.

Prahu tento týden navštívilo už osm tisíc dánských studentů, kteří tam tráví jarní prázdniny. Láká je hlavně levné pivo, které je v některých pražských klubech snadno dostupné i nezletilým. Policie i záchranka už evidují desítky incidentů s opilými Dány. Zničili už také několik hotelových pokojů.

Jan Richter, Klára Bílá, mka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme