Pro betlémské světlo si můžete přijít i do Českého rozhlasu. Až do Štědrého dne

Skauti přinesli betlémské světlo do historické budovy Českého rozhlasu v Praze. Lidé si ho můžou odnášet domů z recepce ve Vinohradské ulici až do Štědrého dne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Betlémské světlo rozzářilo recepci Vinohradská | Foto: Filip Jandourek

Plamínek v petrolejové lucerničce přinesli do Českého rozhlasu skauti z Brna. Tento úkol připadá každý rok na jinou skupinu.

Krátce po nich přišli už i první zájemci, kteří si chtějí světlo odnést domů. Úplně první byla 70letá Eva z Prahy, která si pro světlo chodí už od roku 1989.

„Protože dřív to nebylo. A od té doby, co ho vozí, tak chodím pro světýlko a udržuji si ho většinou až do Nového roku,“ říká.

Plamínek je zažehnutý v Betlémě a jako tradiční symbol Vánoc se po Česku šíří už po pětadvacáté.

Tradice vznikla v roce 1986 v Rakousku a do Betléma, kde se narodil Ježíš Kristus, od té doby pro světlo jezdí vždy dítě, které udělalo dobrý skutek.

Lidé si pro plamínek můžou přijít i na další místa po celé republice, třeba na radnice, do knihoven nebo do kostelů. „Nejlíp je to k nalezení na www.betlemskesvetlo.cz nebo Arcibiskupství pražské má stránku www.krestanskevanoce.cz,“ dodává Lukáš Pechoušek ze skautského oddílu na Praze 10.

Betlémské světlo rozzářilo recepci Vinohradská | Foto: Filip Jandourek

Zuzana Petráňová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme