Roční uzavírka silnice u Hoštejna zkomplikuje místním cestu za prací

Budu muset dát výpověď a jít se přihlásit na úřad práce – i takové důsledky může mít uzavírka silnice z Hoštejna do Tatenice. Cesta by měla projít celkovou rekonstrukcí, práce potrvají rok. Lidé, kteří jezdí za prací do Čech, budou muset tento úsek zdlouhavě objíždět.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Uzavírka mostu v Brandýse nad Labem

Uzavírka mostu v Brandýse nad Labem | Foto: Pavel Pavlas

Místní si stěžují, že byli postaveni před hotovou věc, mezi nimi i Jiří Kejk. „Na hranicích Pardubického a Olomouckého kraje, hned za soutokem Březné a Sázavy, by měla být uzávěra až do Tatenice,“ popisuje.

Uzavírka se podle něj dotkne desítek lidí nejen z Hoštejna. „V Zábřehu je nedostatek pracovních míst, takže už devět let dojíždíme do Čech,“ vysvětluje Kejk a pokračuje:

Přehrát

00:00 / 00:00

Obyvatelé Hoštejna si stěžují na uzavírku silnice, která jim zkomplikuje dojíždění za prací. Natáčela s nimi Zdeňka Jílková

„Komplikuje mi to život nejen tím, že budeme muset jezdit objížďkou přes Horní Studénky, v zimě je to docela náročná cesta. Podle toho, jak je to ráno, tak do Lanškrouna za prací jezdí několik desítek aut.“

Uzavírka jim cestu značně prodlouží. „Odsud to máme 15 kilometrů, ve skutečnosti tak 18, a pokud by se to objíždělo, bude to minimálně třicet, spíš 33. To je náročné na čas i na náklady na palivo,“ konstatuje Jiří Kejk.

A podle jiných nepomůže ani cestovat po železnici. „Nemám pevnou pracovní dobu, abych mohl volit náhradní řešení třeba dráhou. V podstatě když přijíždím do práce, nikdy nevím, v jakou dobu se budu vracet. Poslední spoje směrem na Zábřeh odjíždějí kolem tři čtvrtě na osm,“ říká třeba Jaromír Oliva.

Uzavírka silnice mezi Hoštejnem a Tatenicí potrvá do konce srpna příštího roku. Jejím plusem je, že lidé v Hoštejně si odpočinou od kamionové dopravy.

Zdeňka Jílková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme