Stavba druhé nejvyšší vyhlídky na Ostravu finišuje, bude z vrcholku vysoké pece

V Ostravě se už brzy otevře druhá nejvyšší vyhlídka na město. Na rozdíl od radniční věže, která drží primát, bude ale mnohem originálnější. Vzniká totiž na samém vrcholku vysoké pece číslo 1, kde se ještě před 20 lety tavila železná ruda. Její nový vrchol má tvar proskleného tubusu a návštěvníci se mohou projít i po venkovní lávce.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pohled z vysoké pece

Pohled z vysoké pece | Foto: Ľubomír Smatana | Zdroj: Český rozhlas

Do 12. patra stavby, tedy do výšky 55 metrů, mohou lidé vyjet skipovým výtahem. Celková výška nástavby je 77 metrů.

„Sem se návštěvníci dostanou s průvodcem, a kdo bude mít odvahu, tak potom pravděpodobně bude mít možnost dostat se ven na evakuační lávku,“ řekl zástupce Dolních Vítkovic Tomáš Jasek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na druhou nejvyšší vyhlídku v Ostravě vystoupala i Kateřina Daňková

Dolní oblast podle něj jedná o tom, aby lávka z děrovaného plechu, která se šroubovitě točí kolem nástavby, byla běžně přístupná.

„Při dobré viditelnosti je vidět Lysá hora, Praděd i na Slovensko,“ dodal k pohledu z druhé nejvyšší vyhlídky ve městě. Součástí nové budovy je vstupní prostor, přes který se návštěvníci mohou na vyhlídku dostat, i kavárna.

Vítkovické železárny | Foto: Michal Jindra

Kateřina Daňková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme