Česká lvíčata postoupila do finále ME ve fotbalu

Česká fotbalová jednadvacítka si po dvou letech opět zahraje ve finále mistrovství Evropy. V semifinále šampionátu v Curychu, které bylo reprízou předloňského boje o titul, porazili svěřenci trenéra Miroslava Beránka italské obhájce zlatých medailí 3:2 po prodloužení. Ve finále se český tým utká v úterý s Francií.

fotbalisté

fotbalisté

První gól vstřelil hned v první minutě zápasu Rozehnal, druhou českou branku přidal sedm minut před koncem Pospíšil. V 86. minutě však snížil z penalty Pirlo a v poslední minutě normální hrací doby se přesně trefil Maccarone. Postup českému týmu zajistil v 99. minutě zlatým gólem Pospíšil.

Výsledek - semifinále:

ČR - Itálie 3:2 v prodl. (2:2, 1:0)

Branky: 83. a 99. Pospíšil, 1. Rozehnal - 86. Pirlo, 90. Maccarone. Rozhodčí: Wack (Něm.) - Delaney (Ir.), Hansen (Dán.). ŽK: Baroš, Kobylík, Pospíšil, Skácel - Ferrari, Cannavaro, Bonazzoli. Diváci: 10.500.

ČR: Čech - Hübschman, Jiránek, Rozehnal, Grygera - Kobylík, Voříšek, Zelenka (70. Polák), Skácel - Baroš (90. Žůrek), Vachoušek (75. Pospíšil).

Itálie: Pelizzoli - Cannavaro (90. Caracciolo), Ferrari, Lucchini - Marchionni (78. Pinzi), Brighi (87. Iaquinta), Pirlo, Blasi, Castellini - Bonazzoli, Maccarone.

Vladimír Vokál Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít