Desetikilometrovou stíhačku biatlonistek vyhrála Němka Wilhelmová, Holubcová dojela na 24. místě

Do stíhacího závodu biatlonistek na 10 kilometrů nastoupilo 60 nejlepších závodnic ze čtvrtečního sprintu. Mezi ně se vešly také tři české reprezentantky - Kateřina Holubcová, Zdenka Vejnarová a Lenka Faltusová. Závodnice se musely vyrovnat s hustým sněžením, ve kterém bylo velmi obtížné trefovat všechny terče.

Kati Wilhelmová

Kati Wilhelmová | Zdroj: ČTK

Pro zlatou medaili si dojela favoritka závodu, Němka Kati Wilhelmová. Může ji přidat ke stříbrné, kterou získala na stejné trati na olympiádě v Salt Lake City. Wilhelmová vede pořadí Světového poháru, ale na olympiádě v Turíně zatím žádnou medaili nezískala. Ve sprintu na 7,5 kilometru skončila sedmá, v závodě na 15 kilometrů obsadila dokonce až 16. místo. Až napotřetí se jí zadařilo.

Stříbro si na krk pověsí další Němka, Martina Glagowová. Na stupních vítězů Němky doplní ruská reprezentanka Albina Achatovová. Obhájkyně zlata z posledních her Olga Pylevová nedostala šanci rozšířit svou sbírku, ve čtvrtek byla z her vyloučená. Po úvodním závodě na 15 kilometrů měla pozitivní A i B dopingový test, který ukázal zvýšené množství zakázané stimulující látky carphedonu. Pylevová dostala dvouletý zákaz startu a následně se rozhodla ve třiceti letech ukončit kariéru.

Z Češek si oproti minulým závodům polepšily především Holubcová a Vejnarová. Obě se v každém svém startu na olympijských hrách posunuly o jednu desítku nahoru. Holubcová byla z Češek nejlepší. V leže měla čistou střelbu, ve stoje dvakrát netrefila. Z poslední střelnice vyjížděla na 21. místě, nakonec skončila 24. "Už jsem na to neměla." S výsledkem je ale Holubcová více než spokojená. "Jsem ráda, že to tak je. Od středy beru antibiotika na zánět močového měchýře. Tenhle závod je světlejší bod této sezóny."

Stíhací závod žen na 10 km:
1. Wilhelmová 36:43,6 (1 tr. okruh), 2. Glagowová (obě Něm.) -1:13,6 (2), 3. Achatovová -1:21,4 (1), 4. Išmuratovová (obě Rus.) -1:45,4 (2), 5. Ponzaová (It.) -2:08,1 (1), 6. Poiréeová (Nor.) -2:19,8 (2), 7. Nazarovová (Rus.) -2:26,1 (3), 8. Jefremovová (Ukr.) -2:26,2 (3), 9. Liou Sian-jing (Čína) -2:41,7 (3), 10. Dislová -2:47,2 (4), 11. Apelová (obě Něm.) -2:55,3 (3), 12. Baillyová -2:55,8 (3), 13. Baverelová-Robertová (obě Fr.) - 3:14,0 (4), 14. Olofssonová (Švéd.) -3:22,5 (7), 15. Tjörhomová (Nor.) -3:36,2 (3), ... 24. Holubcová -4:53,9 (2), 35. Vejnarová - 6:34,1 (4), 36. Faltusová (všechny ČR) -6:38,9 (4), Halinárová, Mihoková, Pavkovčeková, Murínová (všechny SR) nedokončily.

Tereza Jandová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít