Sparta otočila zápas s Hradcem a po pěti remízách slaví výhru, tři body vystřelil letenským Kuchta

Fotbalisté Sparty navzdory oslabení vyhráli po obratu v 10. kole první ligy nad Hradcem Králové 2:1 a naplno bodovali po pěti remízách. Pražané neprohráli v nejvyšší soutěži podeváté za sebou a v neúplné tabulce zůstali třetí. „Votroci“ nezvítězili čtvrté kolo po sobě a jsou sedmí.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Kuchta

Jan Kuchta | Zdroj: Profimedia

Hosty poslal na Letné do vedení ve 13. minutě Filip Kubala. Od 29. minuty dohrávali domácí bez vyloučeného útočníka Tomáše Čvančary, přesto v rozmezí 52. až 57. minuty otočili nepříznivý výsledek. Nejprve se trefil Asger Sörensen a po něm Jan Kuchta. V 72. minutě uviděl červenou kartu i záložník Východočechů Vojtěch Smrž.

Fotbalisté Plzně remizovali na hřišti Bohemians 1:1, Baník doma podlehl Českým Budějovicím

Poprvé v sezoně po dlouhém zranění, a hned v základní sestavě, nastoupil sparťanský kapitán Krejčí mladší. Už v sedmé minutě Kubala mohl skórovat, ale sparťanský brankář Kovář svou chybu povedeným zákrokem napravil.

O šest minut později se ale hosté dočkali. Krejčí dlouho váhal s rozehrávkou, Kodeš ho obral o míč a Kubala se napodruhé přesnou ranou k tyči nemýlil. V ligové sezoně zaznamenal třetí branku.

Červená karta

Smrž ve 25. minutě zblízka nepřekonal Kováře. O chvíli později Čvančara udeřil loktem do obličeje Kubalu a uviděl žlutou kartu. Po zásahu videorozhodčího a přezkoumání opakovaných záběrů však sudí Nehasil sparťanského útočníka vyloučil.

Hradec málem navýšil vedení, jenže Vašulín těsně minul. V závěru úvodního dějství zahrozili i domácí. Höjerovu ránu vyrazil gólman Reichl před sebe, Krejčí se však k dorážce nedostal. Vzápětí Wiesner přestřelil.

Letenští srovnali v 52. minutě po rohovém kopu. Reichl špatně vyběhl a Sörensen zakončil hlavou do odkryté branky. Dánský stoper vstřelil druhý gól v ročníku nejvyšší soutěže.

Ihned poté si mohl Hradec vzít vedení zpátky. Agilní Kubala obral o balon Zeleného a běžel sám na Kováře, napálil však tyč.

V 57. minutě Pražané dokonali obrat po další Höjerově standardce a Kuchta zakončením zblízka prvním soutěžním gólem v dresu Sparty vystřelil svém týmu triumf.

Situaci poté sudí Nehasil dlouho konzultoval s videorozhodčím Štěrbou, jelikož podle opakovaných záběrů se zdálo, že Krejčí prodloužil hlavou míč na Kuchtu, který stál v ofsajdu. Gól ale platil.

Za Východočechy mohl srovnat Kubala, jenže hlavičkoval vedle. V 72. minutě se síly na hřišti srovnaly, když byl Smrž po zákroku na Daňka na půlící čáře vyloučen.

Záložník Hradce obdržel už druhou červenou kartu v ligové sezoně. V 86. minutě Kovář zastavil Vašulínovu střelu. Sparta doma v lize nepodlehla Hradci v 17. utkání za sebou.

10. kolo první fotbalové ligy:

Sparta Praha - FC Hradec Králové 2:1 (0:1)
Branky: 52. Sörensen, 57. Kuchta - 13. Kubala. Rozhodčí: Nehasil - Hájek, Mokrusch - Štěrba (video). ŽK: Jankto, Höjer - Rybička, Vašulín, Harazim, Miroslav Koubek (trenér), Kodeš. ČK: 29. Čvančara - 72. Smrž. Diváci: 10 317.

FORTUNA:LIGA (PLATNÉ K 1. 10. 2022)