Doporučení pro fanoušky cestující na fotbalové Euro: jeďte raději vlakem a počítejte s kontrolami

Čechy večer čeká první zápas na mistrovství Evropy ve fotbale. Nejméně starostí budu mít fanoušci, kteří na Euro pojedu vlakem. Do Lipska, kde fotbalisté sehrají úvodní utkání proti Portugalsku, trvá cesta z Prahy zhruba 4 hodiny včetně přestupu v Drážďanech. Do Hamburku pak České dráhy vypravují čtyři přímé spoje denně a další s přestupem v Berlíně. Co si před cestou i po cestě do Německa pohlídat?

Lipsko/Hamburk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští fotbaloví fanoušci

Čeští fotbaloví fanoušci | Foto: Michal Růžička / MAFRA | Zdroj: Profimedia

„Žádné speciální spoje nepřipravujeme. Cestující se mohou do Lipska i Hamburku dostat běžnými spoji Českých drah. Ty poskytují denně přibližně osm tisíc sedaček v pravidelných vlacích,“ říká pro Radiožurnál mluvčí národní dopravce Filip Medelský. Míst je podle něj navíc pořád dost.

Francie porazila Rakousko 1:0 díky vlastnímu gólu Wöbera, Mbappé s krvavým zraněním nedohrál

Číst článek

A až z vlaku fanoušci vystoupí, jízdenky na městskou hromadnou dopravu si kupovat nemusí. Vstupenka na zápas je totiž zároveň i jízdenkou na metro, S-Bahn nebo třeba autobus.

Autem raději ne

Organizátoři fotbalového Eura obecně nedoporučují jezdit na šampionát autem. Třeba v Lipsku totiž nebude u stadionu žádné parkoviště. Využít ale můžou fanoušci parkoviště na okrajích města a dál pokračovat městskou dopravou.

Český generální konzulát v Drážďanech pak také upozorňuje, že do některých německých měst auta se spalovacími motory bez ekologické známky nesmí. A týká se to právě třeba Lipska.

Slovensko zaskočilo Belgii a vstoupilo do Eura výhrou 1:0. Překvapivý výsledek vystřelil Schranz

Číst článek

„Určitě bych doporučila vyrazit na cestu včas. Je třeba počítat s hraničními kontrolami, takže se lidé mohou nějakou chvíli zdržet. A jako vždy doporučujeme si zkontrolovat cestovní doklady, zda mají platní občanský průkaz nebo pas,“ apeluje dále generální konzulka Česka v Drážďanech Markéta Meissnerová.

Kontroly dokladů i lístků

Kontroly na hranicích se týkají samozřejmě i vlaků a platné doklady by u sebe měli být všichni fanoušci.

Pro vstup na stadion je potřeba předložit občanský průkaz nebo cestovní pas. A lístek na zápas musí mít návštěvníci ve speciální aplikaci UEFA, vytištěná vstupenka nestačí. Na stadion si lidé můžou vzít jen malé zavazadlo nebo tašku. Zakázané jsou klasické i elektronické cigarety, vlastní nápoje nebo třeba píšťalky.

Eliška Balcárková, lbk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme