NHL odstartovala: Češi byli vidět

V úvodním utkání nového ročníku kanadsko-americké NHL vstřelil Petr Nedvěd dvě branky a přispěl k vítězství New York Rangers nad Carolinou 4:1. Nedvěd dokázal, že mu nijak nevadí přesun ze středního útočníka na křídlo, k němuž došlo během přípravy na sezónu. "Byl jsem přesvědčen, že mohu hrát i na křídle. Už jsem to dřív zkoušel a fungovalo to," řekl český útočník.

NHL

NHL

Dvakrát v utkání skóroval i Nedvědův spoluhráč Mark Messier, který tímto úspěchem načal svou 24. sezónu v NHL. "Do sezóny vstupujeme s optimismem," prohlásil jedenačtyřicetiletý hokejista, "nejsme horší, než jakýkoliv jiný tým. Budeme mít skvělou sezónu, uděláme play off a vyhrajeme Stanley Cup. Je to samozřejmě dlouhodobý cíl, ale myslím, že jsme začali velmi dobře."

Radim Vrbata se blýskl v dresu Colorada. V osmé minutě třetí třetiny vyrovnal skóre domácího zápasu s Dallasem na 1:1. Tento výsledek nakonec platil i po prodloužení, také díky 40 zásahům brankáře hostí Martyho Turca.

Hráči Los Angeles porazili Phoenix 4:1 a branku i asistenci si připsal slovenský kanonýr Žigmund Pálffy. Bod za jednu gólovou přihrávku získal Jaroslav Modrý. Pod stropem haly Staples Center byl vyvěšen dres Kings s číslem 99, který oblékal Wayne Gretzky, v současné době majitel poraženého týmu.

Výsledky:

Carolina - New York Rangers 1:4 (0:0, 0:3, 1:1), Branky: 57. Brind'Amour - 28. a 31. Messier, 37. a 46. Nedvěd. Střely na branku: 21:28. Diváci: 18.730.

Colorado - Dallas 1:1 po prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0), Branky: 48. Vrbata - 5. Kapanen. Střely na branku: 41:25. Diváci: 18.007.

Los Angeles - Phoenix 4:1 (0:0, 2:1, 2:0), Branky: 27. Belanger, 33. Palffy (Modrý), 50. Schneider, 51. Laperriere - 39. Markov. Střely na branku: 33:26. Diváci: 18.260.

Karel Fejfar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít