Chvíle, o kterou nechce přijít. Mickelson vynechá US Open kvůli školnímu proslovu dcery

Ani letos americký golfista Phil Mickelson nezíská kýžený titul na US Open, kde byl šestkrát druhý. Šestačtyřicetiletý hráč turnaj v polovině června dobrovolně vynechá, protože začátek US Open koliduje se slavností jeho dcery na závěr středoškolského studia.

Dublin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký golfista Phil Mickelson | Zdroj: Reuters

„Bude mít proslov a já tam chci být. Bohužel je to v deset hodin ráno, takže není šance to stihnout,“ uvedl Mickelson během turnaje PGA Tour Memorial v Dublinu v Ohiu.

US Open začne 15. června v Erin Hills ve státě Wisconsin, zatímco Mickelsonova dcera Amanda slavnostně završí studium na škole v Kalifornii.

US Open je jediný z turnajů kategorie major, které Mickelson nikdy nevyhrál. Na Masters triumfoval třikrát, po jednom titulu má z British Open a PGA Championship. „Samozřejmě bych to chtěl vyhrál, ale tohle je jedna z těch chvil v životě, o které nechcete přijít,“ uvedl vítěz 42 turnajů PGA Tour.

Oficiálně se ještě neodhlásil. „Nikdy nevíte. Třeba se ještě něco semele,“ řekl Mickelson. Vyhrát všechny čtyři majory dokázali jen Gene Sarazen, Ben Hogan, Gary Player, Jack Nicklaus a Tiger Woods.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme