Přindiš těsně porazil Prskavce a vyhrál SP v Troji, deblkanoím vládli Kašpar se Šindlerem

Deblkanoisté Jonáš Kašpar a Marek Šindler v prvním finále suverénně ovládli kategorii deblkanoí na SP v Troji, Monika Jančová dojela v kategorii singlířek třetí. Mezi kajakáři zvítězil Vít Přindiš o 83 setin před Jiřím Prskavcem.

Praha (Aktualizováno: 14:24 17. 6. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vít Přindiš | Foto: Český svaz kanoistů

„Je to pro mě asi nejemotivnější a nejkrásnější závod, protože jsem jel z posledního místa, navíc doma před takovým obrovským publikem. I to druhé místo ve Vídni nebylo takové, jako když člověk dojede a hned ví, jak dopadnul. Je to úplně nádherný," hledal v cíli slova vítěz kategorie kajakářů Vít Přindiš.

Vít Přindiš vyhrál už semifinále a v souboji deseti nejlepších se ještě vylepšil. Skvěle se mu povedla střední část trati a jako jediný se výsledným časem dostal pod 89 sekund.

Čistou jízdou se o 83 setin dostal před Jiřího Prskavce, který sice byl na trati rychlejší, ale o vítězství ho připravila penalizace na třinácté protivodné brance.

Třetí skončil Němec Sebastian Schubert s více než dvouvteřinovým odstupem. Třetí Čech ve finále Ondřej Tunka dostal za neprojetí branky dodatečně k času 50 sekund navíc a skončil sedmý.

Nesmysl, blázinec, zoufalost. Vodní slalomáři nechápou zavedení předjízd

Číst článek

Vavřinec Hradilek byl jediným kajakářem, který se do finále nedostal, chyběla mu jediná příčka a 16 setin sekundy. 

Ve finále kategorie deblkanoistů se představilo deset lodí, ale jen čtyři národnosti. Hned čtyřnásobné zastoupení měla francouzská reprezentace, favority ale byli Češi, kteří se umístili v semifinále na prvních dvou místech.

Jonáš Kašpar a Marek Šindler | Foto: Český svaz kanoistů

Zatímco druzí ze semifinále, Karlovský s Jáněm, se o úspěch připravili šesti trestnými vteřinami, Jonáš Kašpar a Marek Šindler domácí trať lemovanou hlučnými fanoušky ovládli. Na obou mezičasech byli nejrychlejší a do cíle si přivezli obrovský náskok, který dvouvteřinová penalizace ztenčila na 2 sekundy a 76 setin. 

Kašpar se Šindlerem ovládli všechny jízdy: Štouch nás nakopl a randál od fanoušků byl neuvěřitelný

Číst článek

Druzí skončili Francouzi Klauss a Peche, třetí jejich krajané Picco a Biso. Ondřej Karlovský s Michalem Jáněm skončili na sedmém místě, Tomáš Koplík a Jakub Vrzáň skončili s deseti trestnými vteřinami devátí. 

Trojnásobné zastoupení měla česká reprezentace i mezi ženami - kanoistkami. Na stupně vítězů se dostala Monika Jančová, když skončila třetí se ztrátou šesti a půl vteřiny na vítěznou Britku Kimberley Woodsovou, druhá byla další reprezentantka Spojeného království Mallory Franklinová.

Tereza Fišerová a Eva Říhová skončily na čtvrtém a pátém místě. 

Výsledky SP ve vodním slalomu v Praze

Muži:
K1: 1. Přindiš 88,55 (0), 2. Prskavec (oba ČR) -0,83 (2), 3. Schubert (Něm.) -2,89 (0), ...7. Tunka -53,28 (50), v semifinále 11. Hradilek (všichni ČR).
C2: 1. Kašpar, Šindler (ČR) 104,66 (2), 2. Klauss, Péché -2,76 (2), 3. Picco, Biso (všichni Fr.) -5,27 (2), ...7. Karlovský, J. Jáně -9,39 (6), 9. Koplík, Vrzáň (všichni ČR) -16,18 (10).

Ženy:
C1: 1. Woodsová 111,15 (0), 2. Franklinová (obě Brit.) -3,98 (6), 3. Jančová -6,41 (2), 4. Fišerová -11,06 (2), 5. Říhová (všechny ČR) -23,07 (4).

 

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme