Sedlecký se stal mistrem světa v moderním pětiboji

Český moderní pětibojař Michal Sedlecký se v kalifornském Palo Altu stal mistrem světa. V pátečním závodě nasbíral celkem 5640 bodů a o osm odsunul na druhé místo švédského závodníka Erika Johanssona, jehož v závěrečné disciplíně běhu předstihl zhruba tři sta metrů před cílem. Třetí skončil Němec Eric Walther, další český finalista a letošní mistr Evropy Libor Capalini obsadil deváté místo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

triatlon | Foto: USMC

"Michal šel dnes neskutečný závod," komentoval úspěch svého svěřence trenér Jakub Kučera. Novopečený světový šampión totiž střílel a šermoval na úrovni svého nejlepšího výkonu, v plavání časem 2:10,10 minuty překonal osobní rekord téměř o dvě vteřiny. V jízdě na koni shodil čtyři překážky, ale vše napravil v krosu. "Nebláznil a běžel přesně podle plánovaných mezičasů," pochvaloval si kouč. Johansson odstartoval s desetisekundovým náskokem před Sedleckým a dokonce ho zvýšil, ale ve druhé polovině český pětibojař zvýšil tempo. "Byl to určitě jeho nejlepší běh v životě," dodal Kučera.

Capalini ztratil naděje na medaili při střelbě, v níž skončil až 29., pak ale vyhrál plaveckou část ve skvělém osobním rekordu 2:00,14. Po parkuru byl dvanáctý a během se posunul o tři pozice dopředu. "Svoje finálové vystoupení si tady představoval určitě jinak, přesto je jedním z mála pětibojařů, kteří se dstali do první desítky jak na ME, tak i na MS," připomněl reprezentační trenér. Letošní vynikající výkony posunou české moderní pětibojaře od 1. srpna na první místo světového žebříčku. "Asi si už o moc víc přát nemůžeme, ani ve snu," připustil Kučera, přesto ještě hodlá ženy i muže připravit do štafetových závodů, jimiž mistrovství v Palo Altu u San Franciska skončí.

České družstvo ve složení Michal Sedlecký, Libor Capalini a Michal Michalík, který se ale do finále nekvalifikoval, obsadilo v celkovém hodnocení druhou pozici za vítězným Maďarskem. Třetí jsou v konečném součtu Litevci.

Výsledky: Muži - jednotlivci: 1. Sedlecký (ČR) 5640 b., 2. Johansson (Švéd.) 5632, 3. Walther (Něm.) 5592, 4. Tiidemann (Est.) 5572, 5. Horbacz (Pol.), 6. Bruenisholz (Švýc.) 5544, 7. Litviakou 5532, 8. Meljach (oba Běl.) 5524, 9. Capalini (ČR) 5512, 10. Krungolcas (Lit.) 5504. Družstva: 1. Maďarsko (Horváth, Balogh, Fülep) 16.036, 2. Česká republika (Sedlecký, Capalini, Michalík), 15.348, 3. Litva (Krungolcas, Zadněprovskis, Zemaitis) 15.056, 4. Bělorusko 14.872, 5. Německo 14.844, 6. Francie 14.504.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme