Ledecká dědí lyže po elitních sjezdařkách. Musí mi je rozjezdit, já na to nemám čas, říká

V Česku je pro mnohé stále ještě sportující dcerou známého zpěváka. V zahraničí si ale Ester Ledeckou považují. Projevuje se to i tím, jak k ní přistupuje jeden z největších světových výrobců lyží, do jehož stáje česká sjezdařka patří.

Tento článek je více než rok starý.

Altenmarkt/Rakousko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ester Ledecká získala další body

Ester Ledecká získala další body | Zdroj: ČTK

Při představování týmu Atomiku pro novou sezonu se začíná od talentů, kteří na větší úspěchy čekají, a postupuje se směrem k nejzářivějším hvězdám v čele s úřadujícími vítězi Světového poháru Američankou Shiffrinovou a Rakušanem Hirscherem. Česká reprezentantka Ester Ledecká se tentokrát už přehoupla do té významnější poloviny představovací akce.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ester Ledecká se v hierarchii Atomiku posouvá nahoru

„Fakt, jo? Ani jsem si to neuvědomila. V tom případě je to krásný,“ těšilo Ledeckou v rozhovoru pro Radiožurnál. Také sportovní ředitel firmy Christian Höflehner přisvědčuje, že se Ledecká posouvá v hierarchii nahoru. Prý stoupá jak velké letadlo a patří mezi důležité sportovce Atomiku. „Asi jim dělám radost tím, že se přibližuji výsledkům, které ode mě chtěli a které bych od sebe chtěla já sama,“ řekla česká reprezentantka.

Snowboardová mistryně světa pravidelně boduje od svého začátku v lyžařském Světovém poháru, nejlepším umístěním je zatím třináctá příčka z lednového sjezdu v Ga-Pa. To se odráží nejen v tom, kolikátá přijde na řadu při předsezonním představování, ale také v tom, jaké dostává lyže.

„Snažím se brát oježděné lyže od nejlepších sjezdařek. Já totiž nejsem na lyžích tak často, jako ony a nemám čas si je rozjíždět. Ani nevím, po kom mám lyže letos. Vždycky mi je někdo rozjezdí, mám na to lidi,“ smála se jedna z tváří projektu Radiožurnálu Olympijský rok Ester Ledecká.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme