Fotbalisté Olomouce a Hradce Králové zužitkovali v GL domácí prostředí

Východočeši se radovali z vítězství v české nejvyšší fotbalové lize poprvé v sezoně. V sedmém kole porazili Brno 2:0. Domácího prostředí využil k vítězství také celek Olomouce, který porazil Liberec 3:0.

V Olomouci už hrál liberecký Jiří Štajner

V Olomouci už hrál liberecký Jiří Štajner | Zdroj: ČTK

Na východě Čech byli od začátku nebezpečnější hosté z Brna, ale své šance nevyužili. Ve 12. minutě se ocitl sám před brankářem Koubkem Lutonský, ale hradecký gólman vyšel ze souboje úspěšněji. O několik minut později střílel nebezpečně brněnský Mezlík.

Po nevyužitých šancích hostů se radovali ve 22. minutě hradečtí fotbalisté. Uškovič se v jasné pozici nemýlil a Východočeši vedli 1:0. Neuběhlo ani deset minut a domácí se radovali podruhé. Šisler vystřelil zpoza velkého vápna a zvýšil na 2:0.

Do Olomouce zavítal Liberec, který už měl ve svém kádru i uzdraveného Jiřího Štajnera. Ani to ale Severočechům na Hané nepomohlo. Po brankách Pospíšila, Ordoše a Doležala vyhráli přesvědčivě 3:0 a v tabulce Gambrinus ligy poskočili právě před Slovan na čtvrté místo.