Glasgow ovládlo před duelem s ČR skotské sebevědomí

Už od čtyř hodin odpoledne bude stát českému fotbalu v postupu na mistrovství Evropy 2012 překážka s názvem skotská reprezentace. Výběr, který z poslední šesti zápasů vyhrál čtyři, když se musel sklonit například jen před takovým gigantem, jakým je Brazílie. Není tedy divu, že před dnešním duelem proti svěřencům trenéra Bílka hýří skotská reprezentace patřičným sebevědomím.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká fotbalová reprezentace na předzápasovém tréninku v Hampden Parku | Foto: Michal Jurman

Skotové zažili na klubové úrovni hodně smutné léto, není se tedy co divit, že svoji pozornost přesunuli rychle právě směrem k reprezentaci, se kterou by si rádi ono zklamání vynahradili.

„Skotové dlouho nezažili velký reprezentační úspěch, a fanoušci tak věří, že právě nyní s posledními dobrými výsledky přichází nová éra a že se bude opět vyhrávat,“ popisuje rozpoložení skotských fanoušků Chris McLaushlin z BBC.

Přehrát

00:00 / 00:00

Skotsko má před dnešním utkáním s Českou republikou obrovské sebevědomí

Ostrovní reprezentace kvalitu potvrdila i proti týmu, jakým je Španělsko, se kterým prohrála pouze 2:3, a závěrečná příprava na rozdíl od jejich českých soupeřů jim také vyšla. Dánsko Skotové porazili 2:1.

„Těším se, až přijdu na hřiště, bude plný stadion fanoušků, kteří mají velká očekávání, a já s nimi naprosto v tomto souzním. Uděláme vše proto, aby se proměnila ve skutečnost,“ nechává fanoušky plout na vlnách sebedůvěry i reprezentační kouč Craig Levein.

Právě on byl přitom ještě nedávno ve velkém kritizován za nepohledný projev týmu založený typicky na skálopevné obraně.

„Manažer byl hodně kritizován za hru, kterou tým praktikoval, reprezentace ale nyní potřebuje vyhrát, a tak všichni věří, že se zde proti Čechům představí jiný tým. Tým, který bude o poznání útočněji naladěný,“ vyslovuje přání všech žijících nejen v Glasgow McLaushlin z BBC.

Vše pro vítězství

Spojit příjemné s užitečným je tentokrát připraven i samotný Levein, který stejně jako celý jeho tým dlouho dopředu neváhal mluvit o zcela novém, ryze ofenzivním Skotsku. Při pohledu do kvalifikační tabulky mu konec konců ani nic jiného nezbývá.

„Jsme odhodláni hrát, na to jsme hráče připravovali a vím, že jsou toho schopni. Mohu už nyní říct, že se bude na hřišti hrát podle našeho scénáře. Do zápasu půjdeme prostě s tím, že uděláme absolutně všechno pro vítězství.“

Jak se bude sebevědomému Leveinovi i celému skotskému výběru dařit svá vyjádření převést ve skutečnost, můžete zjistit i díky Radiožurnálu, který vám nejdůležitější utkání roku nabídne v přímých vstupech z první a v živém přenosu z druhé půle.

Tereza Jelínková, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme