Jablonec poprvé v historii vyhrál nad Libercem dvakrát v jedné sezoně

Ve 27. kole Synot ligy byla na severu Čech velká pozornost upřena na Podještědské derby. Na souboj Jablonce s Libercem. V tom potvrdil roli favorita domácí Baumit. Zvítězil 2:0 a poprvé v klubové historii ovládl obě vzájemná ligová utkání v sezoně.

Jablonecký záložník Martin Pospíšil uniká obránci Liberce Miloši Karišikovi.

Jablonecký záložník Martin Pospíšil uniká obránci Liberce Miloši Karišikovi. | Zdroj: ČTK

Když počasí přeje, je z jablonecké Střelnice velmi dobře vidět až na Ještěd. Po dnešním utkání 27. kola je vidět ve stejně jasných obrysech, kdo fotbalově vládne v kraji pod vysílačem architekta Hubáčka.

„Ve druhém poločase jsme měli víc ze hry, zlepšili jsme se na míči a dopředu jsme byli nebezpečnější. Vstřelili jsme dva góly a za druhý poločas jsme si vítězství zasloužili,“ usmíval se jablonecký trenér Jaroslav Šilhavý a připomněl rozhodující moment celého zápasu.

00:00 / 00:00

Fotbalisté Jablonce podruhé v sezoně vyhráli nad Libercem, což se jim v klubové historii ještě nikdy nepodařilo

Stačily necelé tři minuty, trefy Kopice s Pospíšilem a poměrně dlouho vyrovnaný duel dostal po začátku druhé půle jasný ráz. Vedení 2:0 Baumit udržel, získal tři body a znovu se přiblížil včera poražené Spartě.

„Je to o tři body, ale dalo by se říct, že o čtyři. Sparta by musela dvakrát ztratit ze tří zápasů. Ale má natolik zkušený mančaft, že by se jí to nemělo stát. Teoretická šance pořád je, ale musíme všechny zápasy vyhrát.“

Je záložník Martin Pospíšil smířený s tím, že na druhé místo zaručující účast v předkole Ligy mistrů jeho tým už zřejmě nedosáhne. I tak ale bude pro Jablonec ligová sezona úspěšná.

Fotbalisté Jablonce porazili Liberec a na Spartu ztrácí pouhé tři body

To zcela jistě neplatí o Liberci, který stále ještě nemá definitivní jistotu záchrany. I proto, že už téměř odepsaní fotbalisté Hradce Králové i Český Budějovic včera dokázali zvítězit.

„Mě vůbec nezajímá, jestli vyhráli. Před šesti týdny jsme byli poslední, koukali jsme kolem sebe a nebyli jsme schopní si ani zavázat boty. Teď to máme ve vlastní režii, nemusíme se koukat na nikoho, ohlížet se, jak kdo hraje. My si to uhrajeme,“ je přesvědčený David Vavruška, trenér Slovanu, který má na sestupové příčky náskok pěti bodů.

Vojtěch Bureš, David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít