Hokejisté Litvínova vyhráli v Boleslavi a jsou v čele extraligy

AKTUALIZUJEME! Litvínov pokračuje ve vynikajícím startu do sezony. O jeho vítězství na ledě Mladé Boleslavi rozhodl čtrnáct vteřin před vypršením šedesáté minuty Gula. Radovaly se i Vítkovice, které zvládly derby na ledě Třince.

Hokejisté Litvínova dokázali v domácí prostředí porazit v samostatných nájezdech Třinec | Zdroj: ČTK

Oceláři přitom v utkání dvakrát vedli, ale v polovině utkání vyrovnal na 3:3 Hlinka a pak už stříleli pouze hosté. Vítěznou branku zaznamenal v přesilové hře Huna.

V Mladé Boleslavi se o výsledku rozhodlo až v závěru. Přitom Litvínov vyhrával po dvou třetinách o dvě branky. Pak však snížil Broš a vzápětí neproměnil hostující Jánský trestné střílení.

V polovině třetí části pak využil přesilovku Hyka a utkání směřovalo do prodloužení. To odmítl 14 vteřin před závěrečnou sirénou po asistenci Hanzla Gula.

Úřadující mistr ze Zlína dál tápe. Ani ve třetím utkání sezony nedokázali zlínští bodovat, tentokrát prohráli doma s Libercem. V polovině zápasu sice vyrovnal při přesilové hře Žižka na 2:2, to ale bylo ze strany domácích vše.

Liberečtí ještě ve druhé třetině odskočili na rozdíl dvou branek a v závěrečné části pojistil jejich vedení kanonýr Bartek.

Sparta potřetí prohrála a klesla na předposlední příčku

Nováček z Olomouce zaskočil favorizovanou Kometu bleskovým nástupem. Už po 28 vteřinách otevřel skóre Patera. Za tři minuty sice vyrovnal Zohorna, ale vedení hostům vrátil v přesilové hře Diviš.

V poslední minutě využilo početní výhodu i Brno, když skóroval Káňa a ve druhé třetině dokonali obrat Ostřižek a z trestného střílení Ton.

V trápení pokračuje pražská Sparta. Jeden z favoritů soutěže utrpěl třetí porážku v řadě, tentokrát na ledě Karlových Varů. O výsledku se rozhodovalo v přesilových hrách. Domácí v nich dokázali vstřelit hned tři góly.

Sparta se dokzali prosadit pouze jednou, když se ve druhé třetině trefil Barinka. Svěřencům trenéra Jandače tak patří v tabulce předposlední příčka, hůře už jsou na tom jen obhájci titulu ze Zlína.

Ze Slavie i z Hradce odjeli hosté s prázdnou

V Hradci Králové a na Slavii si fanoušci užili drama až do samotného závěru. A v obou případech odcházeli domácí spokojenější. Hradec otočil skóre v utkání s Pardubicemi díky dvěma gólům Šimánka.

Slavia naopak udržela náskok, který si vypracovala v úvodu prvních dvou třetin. Na góly Krejčího a Vlasáka dokázal odpovědět pouze zkušený Pletka. Další gól už brankář Furch nepustil.

4. kolo hokejové extraligy:

HC Oceláři Třinec - HC Vítkovice Steel 3:5 (2:1, 1:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 4. Plíhal, 10. Polanský (Kreps), 24. Irgl (Polanský, Adamský) - 2. Olesz (R. Stehlík, Burger), 24. Húževka (Šenkeřík, Burger), 29. M. Hlinka, 35. Huna (Svačina, Roman), 41. Svačina (Huna). Rozhodčí: R. Čech, Šír - Bryška, Skopal. Vyloučení: 9:4. Využití: 0:2. Diváci: 5118 (vyprodáno).

BK Mladá Boleslav - HC Verva Litvínov 3:4 (1:1, 0:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 8. Stříteský (Klimenta, Mikulík), 42. Broš (D. Výborný, Stříteský), 50. Hyka (Broš, D. Výborný) - 2. Martynek (Ručinský, Zeman), 26. Šrámek, 27. Kubát (Hübl), 60. Gula (Hanzl). Rozhodčí: Hribik, Turčan - Frodl, Charvát. Vyloučení: 4:9. Využití: 3:2. Diváci: 3920.

PSG Zlín - Bílí Tygři Liberec 2:5 (1:1, 1:3, 0:1)
Branka a nahrávky: 17. Ondráček (Roman Vlach), 31. Žižka (Čajánek, Tesařík) - 5. K. Jass, 26. Filippi (Bulíř, Škoula), 33. Vampola, 35. Bakoš (Filippi), 51. Bartek (Krenželok, Šimek). Rozhodčí: Husička, Hradil - Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3946.

HC Kometa Brno - HC Olomouc 4:2 (2:2, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 4. H. Zohorna (J. Káňa II), 20. J. Káňa II (H. Zohorna), 31. Ostřížek (P. Ton, J. Hruška), 37. P. Ton z tr. střílení - 1. Patera (Diviš), 13. Diviš (Skrbek, Hrňa). Rozhodčí: R. Polák, Šindler - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 7009.

HC Energie Karlovy Vary - HC Sparta Praha 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 21. D. Hruška (Duda, Balán), 28. Duda (Harant, Sičák), 44. R. Hruška (J. Kverka ml.), 50. Duda (Sičák, J. Kverka ml.) - 40. Barinka (Ďaloga, Pech). Rozhodčí: Fraňo, Lacina - Pešek, D. Jelínek. Vyloučení: 8:9. Využití: 4:1. Diváci: 3185.

Mountfield Hradec Králové - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 22. Dej (Jank, Mikuš), 35. Šimánek (Mertl, Kudrna), 48. Šimánek (Frühauf) - 5. M. Špaček (Gregorc), 27. Nahodil (Radil, Tybor). Rozhodčí: T. Horák, Pešina - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Diváci: 6890 (vyprodáno).

HC Slavia Praha - HC Škoda Plzeň 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branka a nahrávky: 6. Krejčí (Vas, J. Doležal), 23. Vlasák (Valach, Bednář) - 25. Pletka (Kratěna). Rozhodčí: Hodek, Homola - Bláha, Kostka. Vyloučení: 5:7, navíc Hollweg (Plzeň) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 2945.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít