Hokejová Sparta bez problémů porazila Zlín. Mladá Boleslav bodovala posedmé v řadě

Kompletním 47. kolem pokračovala v pátek hokejová Tipsport extraliga. Na jasné vítězství dosáhla Sparta, která triumfovala ve Zlíně v poměru 5:0. Venku vyhrál i Litvínov, jenž si poradil s Vítkovicemi. Výhodu domácího prostředí naopak využily Hradec Králové nebo Mladá Boleslav.

Sparta jasně zdolala Zlín

Sparta jasně zdolala Zlín | Foto: Dalibor Glück | Zdroj: ČTK

Vítkovice chtěly v domácím duelu proti Litvínovu navázat na výsledky z posledních týdnů, kdy v posledních pěti zápasech získaly čtyři výhry.

Dalšího úspěchu se však Slezané tentokrát nedočkali a to přesto, že šli v páté minutě zásluhou Tybora do brzkého vedení. Litvínov totiž ještě do konce první třetiny dokázal srovnat na 1:1 a poté se ve 27. minutě díky brance Černého v oslabení dostal do vedení.

To následně Litvínov udržel až do konce a upevnil si tak páté místo v tabulce.

Výhodu domácího prostředí naopak využil Hradec Králové, jenž na vlastním ledě zdolal Plzeň, kterou porazil poprvé v sezoně.

Mountfield si výhru zajistil především díky třetí třetině, v níž vstřelil čtyři góly a vybudoval si rozhodující náskok. Hattrickem se na vítězství Východočechů 6:3 podílel útočník Tomáš Knotek.

Po třech zápasech naplno zabodovala pražská Sparta. Ta sice ve Zlíně nebyla o mnoho střelecky aktivnější než domácí, ale zásluhou lepší efektivity v koncovce a bezchybného výkonu gólmana Pöpperleho si zajistila vítězství 5:0.

Zatímco Pražané si díky tříbodové výhře pojistili umístění v elitní čtyřce, Zlín se připravil o možnost přiblížit se příčkám zajišťující účast v předkole play-off.

Překvapivě vyrovnané bylo utkání mezi Mladou Boleslaví a posledními Karlovými Vary. Zápas nakonec rozhodl jediný gól, o který se v páté minutě závěrečné třetiny postaral Lenc.

Středočeši tak bodovali i v sedmém utkání v řadě, zatímco Energie prohrála už popáté za sebou.

Až samostatné nájezdy musely rozhodnout o vítězi zápasu mezi Chomutovem a Třincem. Piráti vedli od 20. minuty po gólu Michala Vondrky, ale ve 44. minutě srovnal na 1:1 Redenbach.

V penaltovém rozstřelu bonusový bod Chomutovu vystřelil Vondrka.

V bitvě trápících se mužstev uspěla brněnská Kometa, která Pardubicím dovolila vstřelit jen jeden gól a oslavila výhru 4:1.

Brňané získali tři body za výhru poprvé od 8. ledna, díky čemuž se i nadále drží na šesté příčce. Svou mizérii naopak prodloužily Pardubice, které si připsaly 12. porážku v posledních 14 duelech.

Roli favoritů splnili hokejisté vedoucího Liberce, když porazili Olomouc v poměru 3:1. Další výhru obhájcům mistrovského titulu vystřelil ve 32. minutě Vitásek.

Liberec se díky 31. vítězství v probíhající sezoně zlepšil už na 96 bodů a před druhým Třincem má nyní osmibodový náskok.

47. kolo hokejové extraligy:
HC Vítkovice Ridera - HC Verva Litvínov 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 6. Tybor (Výtisk) - 18. M. Hořava (F. Pavlík, Trávníček), 27. J. Černý. Rozhodčí: Pešina, Pražák - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:6. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 6127.

BK Mladá Boleslav - HC Energie Karlovy Vary 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka a nahrávky: 45. Lenc (Hyka, Musil). Rozhodčí: Lacina, Hejduk - Lhotský, Špůr. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 3298.

Mountfield Hradec Králové - HC Škoda Plzeň 6:3 (2:1, 0:1, 4:1)
Branky a nahrávky: 4. Kukumberg (Jaroslav Bednář, Pláněk), 9. T. Knotek (Jarůšek, Gregorc), 42. Jarůšek (Kukumberg, Newton), 46. Dragoun (Červený, Dietz), 52. T. Knotek (Picard, Jarůšek), 59. T. Knotek (Jarůšek, Picard) - 10. T. Svoboda (D. Kubalík, Kracík), 22. Kratěna (Čerešňák, M. Procházka), 54. Lev (M. Procházka, Kadlec). Rozhodčí: Hradil, Horák - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. Diváci: 4920.

PSG Zlín - HC Sparta Praha 0:5 (0:0, 0:2, 0:3)
Branky a nahrávky: 33. Řepík (P. Vrána, J. Hlinka), 40. Buchtele (Smejkal), 44. Uher (Cingel, Švrček), 50. Kumstát (Pech, Kalina), 52. Forman (Kumstát, Pech). Rozhodčí: Čech, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Diváci: 5204.

Piráti Chomutov - HC Oceláři Třinec 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 20. Vondrka (Rutta, Huml), rozhodující sam. nájezd Vondrka - 44. Redenbach (J. Petružálek, Klimenta). Rozhodčí: Bulanov (Rus.), R. Svoboda - Jelínek, J. Svoboda. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 4738.

Bílí Tygři Liberec - HC Olomouc 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 25. Bulíř (P. Jelínek), 32. Vitásek (Bartovič, Svačina), 60. L. Krenželok - 26. J. Knotek (Jaroměřský). Rozhodčí: Hribik, Bejček - Zíka, Kotlík. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. Diváci: 5879.

HC Kometa Brno - HC Dynamo Pardubice 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 6. Vondráček (Haščák), 34. H. Zohorna (J. Hruška, M. Erat), 35. Haščák (Dočekal, Vondráček), 41. Vincour (Gulaši, Kováčik) - 51. Nahodil (Trončinský). Rozhodčí: Kaukokari (Fin.), Hodek - Frodl, Zavřel. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Diváci: 7612.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít