Hudler s Červenkou se podíleli na výhře Calgary nad Dallasem 7:4

Roman Červenka a Jiří Hudler se v nočním utkání NHL podíleli svými góly na vítězství Calgary nad Dallasem 7:4, Červenka si navíc připsal bod za přihrávku, v dresu poražených asistoval dvakrát Jágr. V dalších zápasech prohrál Detroit se St. Louis 3:4 v prodloužení a Pittsburgh si poradil s Ottawou 4:2.

Kuriózní moment. Hůl Jiřího Hudlera se zachytila za brusli Jaromíra Jágra.

Kuriózní moment. Hůl Jiřího Hudlera se zachytila za brusli Jaromíra Jágra. | Zdroj: Reuters

Oba čeští hokejisté v dresu Calgary se prosadili v první třetině. V osmé minutě Hudler zakončoval velmi pohlednou přesilovkovou kombinaci z mezikruží, chvíli poté asistoval Červenka u další přesilovkové trefy, kterou domácí zvýšili už na 3:0.

Hostům se sice vzápětí povedlo snížit, ale výsledek první třetiny určil svým gólem právě Červenka, který si podobně jako Hudler nabruslil mezi kruhy a střelou zápěstím trefil do protipohybu hostujícího brankáře.

Dallas na začátku druhé třetiny snížil, na přesilovkovou trefu kapitána Morrowa zpoza branky přihrával Jágr, který se podílel i na druhé brance stejného hráče, i když trochu náhodně. V útočné třetině Jágr s problémy přihrál jednomu ze spoluhráčů, který nahodil puk na branku. Gólman Irving byl při svém zákroku ale příliš pomalý, takže Morrow dostrčil puk až za čáru.

Na zbytku utkání Češi už tak výrazný podíl neměli, stejně jako v dalších duelech. Pouze obránce Jakub Kindl si připsal asistenci v dresu Detroitu proti St Louis.

Pittsburgh - Ottawa 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)
Branky: 34. a 42. J. Neal, 17. Dupuis, 52. Crosby - 31. Da Costa, 31. O'Brien. Střely na branku: 30:29. Diváci: 18 637.

Detroit - St. Louis 3:4 v prodl. (2:1, 1:2, 0:0 - 0:1)
Branky: 3. Tatar, 8. Miller (Kindl), 33. Dacjuk - 16. Berglund, 28. Tarasenko, 29. Ch. Stewart, 61. Steen. Střely na branku: 18:25. Diváci: 20 066.

Calgary - Dallas 7:4 (4:1, 2:2, 1:1)
Branky: 10., 24. a 59. Cammalleri (na první Červenka), 4. Bouwmeester, 8. Hudler, 18. Červenka, 33. Glencross - 21. a 24. Morrow (na obě Jágr), 13. Nyström, 42. Eakin. Střely na branku: 23:34. Diváci: 19 289.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít