Plzeň porazila v pátém zápase Slavii 5:4, v poslední minutě rozhodl Vlasák

Hokejisté Plzně jsou po pondělním semifinálovém duelu play-off České pojišťovny jediný krok od finále. V pátém utkání zvítězili 5:4 na ledě Slavie a už ve středu mohou potvrdit svůj postup do finále Extraligy. Napínavý duel rozhodl pouhých 34 sekund před koncem plzeňský Tomáš Vlasák.

Tomáš Vlasák se raduje z rozhodující trefy do sítě Slavie

Tomáš Vlasák se raduje z rozhodující trefy do sítě Slavie | Zdroj: ČTK

Skvělá divácká kulisa doprovázela pohledné semifinálové utkání mezi Slavií a Plzní. Do pražské O2 areny si našlo cestu 12 668 diváků, kteří se tak postarali o nejvyšší návštěvu letošního play-off. Rekordní počet přihlížejících poté sledoval krásný zápas, do kterého nemohli na obou stranách nastoupit distancovaní hráči. Slavia se musela obejít bez potrestaného Komy, Západočechům pro změnu chyběl Jeřábek.

Hned úvodní dvacetiminutovka nabídla mnoho zajímavých momentů. První šanci si připravili hosté, které mohl poslat do vedení Straka. Ten ale nedokázal dobře zakončit. Na druhé straně si zajímavou příležitost vypracovali Poletín s Jelínkem, s jejich přečíslením si však poradil brankář Mazanec. A stejně si vedl plzeňský gólman také proti střele Žejdla.

Přestřelku načal gól Kováře

První gólová akce přišla v 15. minutě, kdy Jan Kovář svou střelou překvapil Furcha v brance domácích. Tento moment odstartoval chvíle gólových okamžiků, které byly do konce první třetiny k vidění ještě tři. Těm ale nejprve předcházela šance Kratěny, jenž mohl bekhendem zvýšit hostující vedení. Tentokrát však gólman Furch zasáhl.

Následně se prosadili slávisté. Těm zařídil vyrovnání Hertl, který dorážel Růžičkovu střelu. Poté hráli hosté přesilovou hru, avšak byli to znovu Pražané, kteří se radovali z gólu. Únik po levém křídle zakončil Petr Jelínek, a trefil se náramně. Střelou do šibenice poslal domácí do vedení. Kdo si ale myslel, že branka Jelínka bylo to poslední, co střelci na obou stranách předvedli, mýlil se. Deset sekund před prvním odchodem do šaten ještě stihl vyrovnat Pletka, který nakonec plzeňskou přesilovou hru přece jen využil.

Ve druhé třetině týmy pokračovaly ve svižném hokeji, který se musel divákům líbit. Více ze hry přitom měla Slavia. Při Strakově vyloučení se do šance dostal Skokan, skórovat ale nedokázal. Stejně jako ve 29. minutě Micka, který skákající puk z dobré pozice minul. A brankou v podání "sešívaných" neskončila ani střela Kadlce, který od modré čáry trefil pouze tyč, ani minutová dvojnásobná přesilovka, které předcházely dva fauly plzeňských hokejistů.

Přesto domácí zakončili prostřední periodu jako vedoucí celek. Při hře čtyři na čtyři napřáhl z levé strany Kempný, a puk vystřelený z jeho hole skončil až za bezmocným Mazancem.

Závěrečnou třetinu ovládli hosté

Poslední třetina sice začala opatrněji než dvě předchozí, přesto se na gól čekalo pouhé čtyři minuty. Byli to Západočeši, kteří ve 44. minutě vyrovnali zásluhou Kratěny. A nebylo to pro následující okamžiky ze strany Plzně vše. Rovnou minutu po vyrovnávací trefě se Indiáni prosadili znovu, když Jan Kovář dostal kotouč za brankovou čáru domácí svatyně. Třiadvacetiletý forvard tak zaznamenal druhý gól v utkání.

Na skvělý nástup hostů do závěrečné třetiny nedokázali slávisté dlouho herně ani gólově odpovědět, nakonec se však přece jen ještě jednou mohli radovat, když se podruhé v utkání prosadil také Hertl. V tu chvíli zbývalo do konce základní hrací doby šest minut a bylo jasné, že v tomto duelu nakonec zvítězí šťastnější tým.

Tím se nakonec ukázala být Plzeň. Po zmařených domácích šancích Tomici a Skokana se totiž v poslední minutě prosadil Tomáš Vlasák. Plzeňský útočník po přihrávce St. Pierra přesně zamířil a trefil volný prostor mezi Furchovými betony. Rozhodl tak o těsné výhře svého týmu, který bude mít ve středečním utkání mečbol.

Semifinále play-off hokejové extraligy - 5. zápas:

HC Slavia Praha - HC Škoda Plzeň 4:5 (2:2, 1:0, 1:3)

Branky a nahrávky: 19. Hertl (V. Růžička ml.), 20. P. Jelínek (Kadlec), 39. Kempný (P. Jelínek, Poletín), 54. Hertl - 15. Jan Kovář (Martin Straka), 20. Pletka (Jan Kovář, Kratěna), 44. Kratěna (Pletka), 45. Jan Kovář (Slovák, Martin Straka), 60. Vlasák (St. Pierre). Rozhodčí: Hribik, Pešina - Kostka, Bláha. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 12.668. Stav série: 2:3.

Slavia: Furch - Kadlec, Dresler, Kuboš, Kempný, Kolařík, Kučný - Micka, P. Jelínek, Poletín - Skokan, V. Růžička ml., Tomica - Hertl, Alinč, Sklenář - Vrdlovec, Žejdl, T. Doležal. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.

Plzeň: Mazanec - Slovák, Jiří Hanzlík, L. Poživil, Boháč, Mozík, St. Pierre - T. Sýkora, Jan Kovář, Martin Straka - Kratěna, Lev, Pletka - Schleiss, Kašpařík, Vlasák - Hollweg, Dvořák, Vampola - od 41. navíc Petruška. Trenéři: Razým, Michal Straka, J. Špaček a Pejchar.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít