Rolinek s Markem odehrají proti Finsku stý reprezentační zápas

Soubojem proti domácímu Finsku začíná v Espoo pro českou hokejovou reprezentaci druhý díl Euro Hockey Tour. Zápas, který je součástí moskevského Channel One Cupu, začíná v 17 hodin a 30 minut.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kapitán Tomáš Rolinek přichází do letištní haly s vítěznou trofejí z úspěšného mistrovství světa v hokeji v Německu

Kapitán Tomáš Rolinek přichází do letištní haly s vítěznou trofejí z úspěšného mistrovství světa v hokeji v Německu | Foto: Tomáš Adamec

Dva hráči v českém výběru přitom budou mít ještě o poznání větší motivaci v duelu se Seveřany uspět.

Stý zápas v národním týmu totiž odehrají Jan Marek a také kapitán Tomáš Rolinek. Muž, který s céčkem na hrudi dovedl Čechy ke zlaté medaili na květnovém mistrovství světa.

„Zaregistroval jsem to. Sleduji kolik těch zápasů v národním týmu mám. Zajímá mě to a snažím se jich mít co nejvíce. Stý zápas, to už je velká meta a jsem rád, že se to tak zaokrouhlí,“ říká s potěšením útočník Metalurgu Magnitogorsk. Nemusí ani lovit v paměti, aby si vybavil vůbec první reprezentační zápas.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rolinek s Markem odehrají proti Finsku stý reprezentační zápas

„Pamatuji si to. Bylo to proti Švýcarsku v Mladé Boleslavi, druhý byl v Táboře. Tam jsem měl velkou šanci. Marek Židlický mi to dával před prázdnou bránu a já jsem to netrefil. Škoda, že to neskončilo gólem, ale to už je osm let.“

Skutečně, zápas se hrál v dubnu 2002 a český tým tehdy tahal za pomyslný kratší konec. Prohrál se Švýcarskem 2:3. Není jistě bez zajímavosti, že i Jan Marek tehdy debutoval.

Chtěl bych 120 zápasů

„Tak vypadá to zajímavě. Navíc jsme spolu hráli i v Magnitogorsku a i v národním týmu spolu hrajeme v jedné pětce. Navíc jsme spolu debutovali a stý zápas nás čeká také spolu. Je to zajímavá shoda náhod,“ říká Rolinek.

Každopádně stovka v reprezentačním výběru, to už je pořádná porce zápasů. Není to ale pochopitelně konečné číslo.

„Spousta zápasů to je a já budu rád, když ještě nějaké zápasy dám. Budu rád, když se to zaokrouhlí na ještě lepší metě než sto zápasů. Já bych si dal metu 120 zápasů. 150 už je hodně a 200 se ani nedá udělat, takže těch 120,“ přeje si před večerním utkáním proti Finsku rodák ze Žďáru nad Sázavou Tomáš Rolinek.

Pavel Petr, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme